Panele fotowoltaiczne Talesun zdobywają polski rynek

Panele fotowoltaiczne Talesun zdobywają polski rynek
Talesun

Rok 2019 był szczególnie udany dla sektora energetyki słonecznej w Unii Europejskiej. W 2019 roku UE dodała do swojego portfela 16,7 GW mocy w instalacjach słonecznych, zwiększając moc nowych instalacji o 104 proc. w porównani do danych 2018 roku. Największy udział w tym miało pięć krajów, a mianowicie Hiszpania, Niemcy, Holandia, Francja i Polska.

Polska jest jednym z krajów, które obecnie przyczyniają się najbardziej do wzrostu mocy w fotowotlaice w Unii Europejskiej. Polska czterokrotnie zwiększyła swoje moce fotowoltaiczne w ciągu jednego roku, aby osiągnąć 1,3 GW zainstalowanej mocy fotowoltaicznej na koniec 2019 r.

Dlaczego warto wybrać produkty TALESUN? Super moduły już w sprzedaży!

REKLAMA

Nasz katalog modułów oferowanych rynkowi fotowoltaiki w Polsce jest bardzo obszerny, ale skupiamy się na najpopularniejszym typie modułów Mono Perc HalfCut w przedziale mocy od 400 W poprzez 440 W do tzw. Super Modułów o mocy aż 590 W – typu Black Frame/Full Black oraz Bifacial – w zależności od potrzeb klientów.

Ten moduł jest uznawany za doskonały pod względem odporności na pękanie, degradacji PID/LID, bardzo dobrej konfiguracji materiałów, z których jest zrobiony, co potwierdzają testy obciążeń mechanicznych na wiatr i śnieg. Jego wydajność jest doceniania przez naszych klientów, którzy dodatkowo doceniają osiągany dzięki niemu korzystny stosunek kosztów po stronie tzw. Balance of System.

Nawiasem mówiąc, pozostałe moduły z ogniwami w ilości 120 lub 144, o średnicy 166 mm, są również dostępne z czarną aluminiową ramą i Full Black. Technologia Half-cut zmniejsza straty mocy wynikające z mniejszej rezystancji ogniw, co oznacza, że moduł zwiększa swoją sprawność. Ponadto zmieniony układ ogniw zapobiega spadkom produkcji energii z powodu zmniejszonego nasłonecznienia. Zwiększenie liczby szyn przewodzących do 9 zapewnia wyższą produkcję energii, oznaczając wzrost wydajności i niezawodności modułu.

Nasze produkty spełniają najwyższe standardy jakości i trwałości, co potwierdza certyfikat TUV Institute. Nasi klienci korzystają z gwarancji, które są dostępne dla wszystkich naszych modułów. TALESUN jest jednym z największych graczy w Polsce i chcemy, aby tak zostało.

Nowe biuro w Warszawie!

W kwestiach technicznych służymy radą poprzez nasze wsparcie inżynieryjne w Polsce.

W Polsce rozwijamy się dynamicznie i utworzyliśmy oddział lokalny w Warszawie, którym kieruje Krzysztof Romanowski, menadżer z bogatym doświadczeniem na rynku budowlanym i inwestycyjnym, który w ostatnich 12 latach był wielokrotnie zaangażowany w realizacje dużych inwestycji energetycznych i przemysłowych w Polsce.

TALESUN dostarczył do Polski ponad 120 MW od początku 2020 r. oraz ponad 200 MW w ciągu ostatnich dwóch lat – przede wszystkim inwestorom, spółkom EPC i dystrybutorom.

Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi uczestnikami rynku.

Nasze globalne moce produkcyjne przekraczają 7 GW i każdego roku ta liczba rośnie. Zespół zarządzania łańcuchem dostaw poprzez europejskie siedziby we Francji i Niemczech codziennie wspiera naszych klientów – zaznacza Krzysztof Romanowski.

– Uważamy również, że Polska jest bardzo interesująca dla naszych przyszłych inwestycji bezpośrednich w duże projekty fotowoltaiczne – dodaje.

Zapraszamy do kontaktu w języku polskim i angielskim.

Kika słów o firmie TALESUN

TALESUN Solar powstał w 2010 roku jako spółka zależna Grupy Zongli. Zhongli to globalna chińska grupa, której podstawową działalnością jest produkcja zaawansowanych technologicznie produktów. Grupa ta obejmuje 6 odrębnych działań związanych z 2 głównymi sektorami: słonecznym (fotowoltaika, magazynowanie energii, system montażu szaf i paneli) i kablowym (światłowody, kable podmorskie, sieci wysokiego napięcia).

REKLAMA

Grupa, silnie zaangażowana w ochronę środowiska, jest dumna z tego, że znajduje się w TOP 500 największych chińskich firm prywatnych oraz TOP 100 chińskich firm prywatnych, które uzyskały ocenę AAA.

Nasz zespół powstał w 2010 roku i jest częścią globalnego zespołu wysoko wykwalifikowanych, zaangażowanych profesjonalistów, oferujących wyjątkową obsługę i wsparcie, wspomagających sukces projektów zaawansowanych technologicznie.

Posiadamy duże moce produkcyjne i dostosowujemy nasze rozwiązania do Twojego projektu, umożliwiając Ci wybór rzetelnych i skutecznych decyzji. Jako spółka zależna grupy Zongli, korzystamy z silnej pozycji w zakresie badań i rozwoju oraz innowacji technologicznych.

Ta zdolność do innowacji, dodana do naszej globalnej obecności i naszych wyników finansowych, powoduje że Talesun jest jedną z niewielu chińskich firm, które otrzymały certyfikat jakości VDE dla przemysłu fotowoltaicznego, a także nagrodę ”China Photovoltaic Top Runner Award ”, która potwierdza jakość produktów TALESUN Solar.

Bloomberg New Energy Finance (BNEF) opublikował niedawno wyniki badania, które wskazują, że Talesun Solar po raz kolejny znalazł się w pierwszej piętnastce czołowych marek modułów i jest jednym z najlepszych producentów modułów PV na całym świecie.

To również wpływa na standing finansowy Talesun. Marka jest wymieniona w rankingu TIER 1 w pierwszej dziesiątce. Zgodnie z definicją BNEF oznacza to, że firma w ciągu ostatnich dwóch lat dostarczała produkty dla projektów fotowoltaicznych, które były finansowane przez co najmniej sześć różnych banków komercyjnych.

Firma Talesun, założona w Jiangsu w Chinach, rozszerzyła sprzedaż modułów do ponad 50 krajów na całym świecie. W 2019 roku firma dostarczyła na całym świecie ponad 7 GW modułów fotowoltaicznych i znajduje się w pierwszej dziesiątce firm według raportu PV Infolink.

Wiarygodność i reputacja marki Talesun zawsze były cenione przez kierownictwo podczas eksploracji rynku, dlatego Talesun jest bardzo popularny na wielu rynkach zarówno krajów rozwiniętych, jak i wschodzących.

Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy firma podpisała dwa duże zamówienia na dwóch różnych rynkach. Jeden dotyczy umowy w Turcji, na budowę dwóch parków fotowoltaicznych w Turcji o łącznej mocy 130 MW, z których jeden będzie największą i pierwszą elektrownią hybrydową w Turcji.

A druga w Polsce, z Alledo Parts (Grupa Cyfrowy Polsat), jednym z największych dystrybutorów produktów fotowoltaicznych który zakupił moduły o łącznej mocy  108 MW.

Do końca 2020 roku Talesun uzyska roczną moc produkcyjną modułów powyżej 10 GW i jak powiedział William Sheng, prezes Talesun Solar: „Patrząc w przyszłość, Talesun spodziewa się odegrać dużą rolę w projektach związanych z czystą energią”.

Spotkajmy się na Targach Greenpower 2020 w dniach 21-23 października, będziemy tam w Pawilonie 8, stoisko nr 9 „SUNKRAFT”.

Kontakt

Krzysztof.romanowski@talesun-eu.com

Tel. +48 792 199 119

Warszawa

artykuł sponsorowany