Nowy hybrydowy falownik od Froniusa z awaryjnym zasilaniem

Nowy hybrydowy falownik od Froniusa z awaryjnym zasilaniem
Fronius

Austriacki producent falowników fotowoltaicznych Fronius wprowadza na rynek hybrydowy falownik, który ma wyróżniać funkcja zasilana awaryjnego i aktywnego chłodzenia. Dodatkowo Fronius zapewnia, że zastosowane w nim rozwiązania mają przyczynić się do optymalizacji autokonsumpcji energii wytwarzanej z fotowoltaiki.

Trójfazowy falownik hybrydowy Fronius Symo GEN24 Plus będzie dostępny w klasach mocy od 6 kW do 10 kW.  

Falownik dedykowany obsłudze małych instalacji fotowoltaicznych w domach i firmach ma oferować szeroką gamę rozwiązań niezależnie od tego, czy jest on stosowany w fotowoltaice w połączeniu z systemami magazynowania energii, zasilania rezerwowego, ogrzewania czy e-mobilności.

REKLAMA

Urządzenie łączy funkcje, takie jak technologia Multi Flow, Dynamic Peak Manager i darmowe zarządzanie energią na stronie Solar.web, a także zintegrowane zasilanie rezerwowe poprzez gniazdo PV Point i uruchamianie za pomocą smartfonu lub tabletu.

REKLAMA

Fronius podkreśla, że wdrożona przez austriacką firmę w nowym falowniku koncepcja serwisowa pozwala na indywidualną wymianę prawie wszystkich części.

Jak wylicza w korespondencji z portalem Gramwzielone.pl Maciej Piliński, dyrektor sprzedaży Fronius Polska, falownik hybrydowy Symo GEN24 Plus wyróżnia przede wszystkim system zasilania awaryjnego PV Point oraz aktywne chłodzenie.

– Właściciele domów docenią również łatwość zarządzania produkowaną energią, co pozwala na osiągnięcie pełnej niezależność energetycznej. Nadwyżka energii z PV może być wykorzystana w najlepszy możliwy sposób, na przykład do ładowania samochodu elektrycznego lub do wytwarzania ciepłej wody, a dopełnieniem jest możliwość podłączenia do falownika akumulatorów wiodących producentów – zapewnia Maciej Piliński.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.