Spółka z NewConnect przejmuje na rynku fotowoltaicznym

Spółka z NewConnect przejmuje na rynku fotowoltaicznym
01Cyberaton

Notowana na giełdzie NewConnect spółka 01Cyberaton SA sfinalizowała przejecie działającej na rynku fotowoltaicznym firmy T&T Proenergy, tworząc nowy podmiot o nazwie 01Cyberaton T&T Proenergy.

T&T Proenergy działa na krajowym rynku fotowoltaicznym od 2011 roku i realizuje elektrownie PV dla osób, przedsiębiorstw i inwestorów, prowadząc wszystkie etapy przedsięwzięcia, poczynając od znalezienia finansowania, przygotowania dokumentacji, montażu, oddania instalacji do użytku, po opiekę serwisową.

Jak zapewnia 01Cyberaton, przejęcie tej spółki to krok w kierunku budowy grupy kapitałowej, która stanie się dominującym uczestnikiem rynku fotowoltaicznego w Polsce.

REKLAMA

– Zdecydowaliśmy o włączeniu T&T Proenergy do 01Cyberaton, by stworzyć silną grupę kapitałową i umocnić naszą pozycję na rosnącym rynku fotowoltaicznym. To dla nas strategiczna i długoterminowa inwestycja. Liczymy na synergię i skokowy wzrost skali biznesu 01 Cyberaton Proenergy. Po wniesieniu aktywów T&T Proenergy będziemy skupiać się na realizacji własnych elektrowni fotowoltaicznych, które będą generować stabilny dochód w kolejnych latach – komentuje Roman Tabaka, prezes 01 Cyberaton Proenergy.

01Cyberaton poinformował, że poprzez akwizycję udziałów w T&T Proenergy Sp. z o.o. kapitał zakładowy nowego podmiotu 01Cyberaton Proenergy został zwiększony o ponad 53,6 mln zł do kwoty 101,43 mln zł.

REKLAMA

Nowy podmiot zapowiada wybudowanie w pierwszej połowie przyszłego roku własnych elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 19 MW oraz podjęcie prac nad rozwojem projektów o mocy około 200 MW.

Należąca do 01Cyberaton spółka celowa T&T Inwestycje 01 Sp. z o.o. informowała ostatnio o zabezpieczeniu kolejnych gruntów pod farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy kilkudziesięciu MW, które mają powstać m.in. w gminach Czuchów, Łęczyce i Czersk w województwie pomorskim.

Ponadto w ubiegłym miesiącu 01Cyberaton podpisał list intencyjny z firmą Dekpol SA otwierający współpracę, której celem będzie rozwój projektów fotowoltaicznych o docelowej mocy 500 MW.

Także w ubiegłym miesiącu 01Cyberaton podpisał list intencyjny z litewskim inwestorem UAB Saules Graza dotyczący realizacji elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 25 MW w ramach wspólnej spółki celowej.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.