Lider rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych wprowadzi nowy produkt

Lider rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych wprowadzi nowy produkt
Dawid Zieliński

Columbus Energy, którego biznes bazował dotąd na sprzedaży mikroinstalacji fotowoltaicznych, zapowiedział ostatnio zaoferowanie prosumentom także magazynów energii i pomp ciepła, a teraz spółka poszerza swoją ofertę o kolejny produkt związany z budowaniem niezależności energetycznej – stacje ładowania samochodów elektrycznych. 

Na początku sierpnia Columbus Energy zapowiedział poszerzenie swojej oferty dla prosumentów, wprowadzając do sprzedaży magazyny energii oraz pompy ciepła.

W pierwszym przypadku Columbus ma oferować bateryjne magazyny energii marki Pylontech o pojemności do 14,2 kWh, bazujące na technologii LFP, z gwarancją 6 tys. cykli ładowania, co – jak szacuje Columbus – powinno wystarczyć nawet na 30-40 lat użytkowania. Magazyny energii mają posiadać funkcję backupu, reagując na przerwę w zasilaniu z sieci w czasie zaledwie 40 milisekund. Bateryjne magazyny energii mają być oferowane razem hybrydowymi falownikami Solis.

REKLAMA

Jednocześnie Columbus Energy ma wprowadzić do swojej oferty pompy ciepła szwedzkiej marki NIBE z gwarantowaną dotacją minimum 14100 zł z programu Czyste Powietrze. Przy tym Columbus ma oferować cenę urządzenia z góry pomniejszoną o dotację.

Teraz firma kierowana przez Dawida Zielińskiego wprowadza kolejny produkt, który uzupełnia się z dotychczasową ofertą mikroinstalacji fotowoltaicznych.

W piątkowy wieczór, podczas wydarzenia o nazwie Columbus Day, firma zaprezentowała swoją linię ładowarek do samochodów elektrycznych – od technologii wolnego ładowania 2 x 22 kW prądem zmiennym, przez 30 kW i 60 kW ładowane prądem stałym, po superszybką ładowarkę 360 kW z systemem rozproszonych punktów ładowania połączonych ze sobą.

– Rozpoczynamy sprzedaż ładowarek dla biznesu – od tych najbardziej dostępnych dla niskich przyłączy energetycznych, po hub-y z superszybką ładowarką 360 kW. To, co jest przewagą w naszej ofercie, to przede wszystkim możliwość zakupu systemu 50/50 z Columbusem. Każdy, kto uważa, że warto mieć ładowarkę do pojazdu elektrycznego w swoim obiekcie, może rozpocząć z nami współpracę, w której Columbus pokrywa połowę kosztów systemu. Zyskami też dzielimy się po równo. Oczywiście, wszystkie nasze systemy będą zaopatrzone w software NEXITY, która zapewni dostęp ładowarki do publicznego użytku – mówił podczas spotkania Dawid Zieliński.

Reklama

Gdzie szukać paneli fotowoltaicznych?

Poniżej przedstawiamy ranking serwisu Oferteo.pl dotyczący 18 343
firm instalujących panele fotowoltaiczne, najlepszych w 2020 roku w
poszczególnych miastach:

Podczas Columbus Day Dawid Zieliński zaprezentował też nowe kierunki rozwoju Grupy.

– Dzisiaj zmieniamy nazwę firmy z Columbus Energy po prostu na Columbus. Wszyscy w organizacji czujemy, że ta firma będzie obecna nie tylko w sektorze energetycznym; mamy dużo ambitniejsze plany, które ukonstytuujemy nową strategią w połowie przyszłego roku. Chcemy dawać ludziom i firmom dostęp do przyszłości przez produkty i usługi, jakie dostarczamy. Dzisiaj jesteśmy obecni w sektorze fotowoltaiki rozproszonej, mocno rozwijamy portfel farm fotowoltaicznych, czyli akumulujemy aktywa, z których energię będziemy mogli dostarczać klientom – zapewniał Dawid Zieliński.

– Zainwestowaliśmy też w Saule Technologies, czyli w perowskity, i w Nexity Global, czyli w elektromobilność. To wszystko wskazuje na kierunek, jakim podążamy, a ciągłe udoskonalanie produktów i usług jest wpisane w nasze DNA. Dziś po raz pierwszy zaprezentowaliśmy system do automatycznego gaszenia potencjalnego pożaru dla skrzynek elektrycznych, używanych w instalacjach fotowoltaicznych, na który mamy wyłączność w Europie. Wraz z ramką poprawiającą estetykę instalacji, poprawiamy bezpieczeństwo jej użytkowania mówił prezes Zieliński.

Podczas Columbus Day zakomunikowano też, że jedna ze spółek Grupy – Columbus Elite S.A. wkrótce wejdzie na giełdę przez podmiot notowany  Blumerang Investors S.A.

– Razem z Columbusem zdecydowaliśmy o objęciu pakietu kontrolnego akcji Blumerang, w wyniku którego Columbus Elite S.A. przeniesie 100 proc. akcji do Columbus Elite Global S.A (obecnie Blumerang Investors). Będzie to emisja nowych akcji. Jednocześnie zakładamy dalsze agregowanie sił sprzedażowych z innych branż i konsolidację rynku zawodowych partnerów sprzedaży produktów i usług OZE – komentuje Paweł Bednarek, prezes Columbus Elite S.A.

– Cieszymy się, że po pierwszym, dynamicznym roku współpracy z Aniołem Biznesu Januarym Ciszewskim i Dawidem Zielińskim oraz spółką Columbus Energy, mogliśmy zrealizować kolejną przemyślaną i dającą możliwość ekspotencjalnego rozwoju inwestycję – dodaje Rafał Kołłątaj, wiceprezes Columbus Elite. S.A.

– Przeniesienie Columbus Elite do przestrzeni spółek publicznych to duży krok dla tej szybko rosnącej organizacji. To także kolejny silnik, który napędzi jej rozwój poprzez transparentność, otwartość i wartość dodaną, jaką jest praca na rzecz budowy solidnych aktywów. Columbus Elite zaprezentuje niebawem strategię, która moim zdaniem może się przekuć w spektakularny sukces – komentuje Dawid Zieliński

 redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.