W kwartał Columbus zarobił więcej niż w całym 2019 roku

W kwartał Columbus zarobił więcej niż w całym 2019 roku
Columbus Energy

Notowana na giełdzie NewConnect spółka, która specjalizuje się w budowie elektrowni fotowoltaicznych, po raz kolejny poprawia wyniki finansowe. Odnotowana w trzecim kwartale 2020 roku sprzedaż była wyższa niż wypracowana przez spółkę w całym ubiegłym roku.

Columbus Energy przekazał wstępne dane na temat wyników finansowych za trzeci kwartał 2020 roku. Wynika z nich, że spółka w tym czasie wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 209 mln zł wobec 74 mln zł w analogicznym kwartale zeszłego roku, co oznacza wzrost o 182 proc.

Ponadto skonsolidowany zysk brutto w trzecim kwartale 2020 r. Columbusa wyniósł 30 mln zł wobec 4,8 mln zł w trzecim kwartale 2019 r., co oznacza wzrost o 525 proc.

REKLAMA

W komentarzu zarządu do wstępnych wyników za trzeci kwartał wskazuje się, że wzrost wyników finansowych wynika wprost z działalności w zakresie instalacji fotowoltaicznych.

Wcześniej w drugim kwartale 2020 r. Columbus zanotował skonsolidowane przychody w wysokości 126,5 mln zł. Skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej wyniósł 17,2 mln zł, a zysk w ujęciu netto sięgnął 10 mln zł.

Natomiast w pierwszym kwartale tego roku grupa kapitałowa Columbus Energy wypracowała przychody na poziomie 125,5 mln zł, zysk na działalności operacyjnej w tym okresie wzrósł do 19,3 mln zł, a zysk netto wyniósł 13,5 mln zł.

REKLAMA

Do końca pierwszego kwartału 2020 r. spółka zamontowała 5 tys. instalacji fotowoltaicznych, co przekładało się – jak wyliczała spółka – na ponad 75 tys. modułów PV oraz 25 MW mocy z odnawialnych źródeł energii generującej oszczędności na rachunkach za energię elektryczną o wartości 13 mln zł rocznie.   

Później Columbus informował o wykonaniu na koniec czerwca 2020 roku w sumie 6,2 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 32,5 MW.

Na razie spółka nie informuje o liczbie instalacji wykonanych do końca września 2020 r. Columbus ma ją podać, prezentując finalne wyniki za trzeci kwartał.

W całym 2019 roku Grupa Kapitałowa Columbus Energy osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 204 mln zł oraz zysk brutto na poziomie 15 mln zł.

redakcja@gramwzielone.pl 


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o