Hymon wykonał ponad 10 tys. instalacji fotowoltaicznych

Hymon wykonał ponad 10 tys. instalacji fotowoltaicznych
Hymon

Ponad 10 tys. nowych mikroinstalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 50,48 MW zamontowały w pierwszych trzech kwartałach ekipy tarnowskiego Hymona. To o ponad 65 proc. więcej niż w całym 2019 roku.

Łączna moc instalacji fotowoltaicznych wykonanych w pierwszych trzech kwartałach tego roku przez Hymon jest już wyższa od całkowitej mocy instalacji PV zrealizowanych przez tę firmę w całym ubiegłym roku (30,5 MW).

Jacek Strzesak, prezes i współzałożyciel Hymon Sp. z o.o., zakłada, że w całym 2020 roku kierowana przez niego firma wykona instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 80 MW.

REKLAMA

Kilka miesięcy temu o rozpoczęciu współpracy z Hymon w zakresie wykonania instalacji fotowoltaicznych informowała grupa Canal+, które ma oferować fotowoltaikę za pośrednictwem swoich salonów sprzedaży.

REKLAMA

Hymon działa na rynku fotowoltaicznym od 2011 roku. Firma posiada 75 ekip monterskich, co ma umożliwiać realizację miesięcznie ponad 700 instalacji fotowoltaicznych.

W tym roku firma wykonała m.in. instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 100 kW w Warszawie na dachach bloków zarządzanych przez Spółdzielnię Budowlano-Mieszkaniową „Zachód”.  W tych instalacjach zastosowano moduły fotowoltaiczne Longi Solar o jednostkowej mocy 310 W oraz falowniki marki Sofar Solar, wspierane w niezbędnych miejscach przez optymalizatory mocy. 

Hymon poszerzył ostatnio swoją ofertę o pompy ciepła oraz kotły indukcyjne.

redakcja@gramwzielone.pl 


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.