Tesla obniżyła ceny PV i w końcu zwiększa sprzedaż

Tesla obniżyła ceny PV i w końcu zwiększa sprzedaż
Tesla

Tesli w końcu udało się odwrócić trend spadającej sprzedaży instalacji fotowoltaicznych, co koncern Elona Muska tłumaczy obniżeniem cen. Ponadto Tesla w końcu zwiększa tempo jeśli chodzi o sprzedaż swojego flagowego produktu w obszarze fotowoltaiki, jakim są solarne dachy SolarRoofs.

Trzeci kwartał 2020 r. był najlepszy w dotychczasowej historii firmy jeśli chodzi o wyniki finansowe. Był jednocześnie najlepszy od wielu kwartałów pod względem zrealizowanych instalacji fotowoltaicznych.

W minionym kwartale instalatorzy Tesli wykonali systemy PV o łącznej mocy 57 MW, podczas gdy w drugim kwartale br. wykonano instalacje o mocy 27 MW, a w pierwszym – 35 MW.

REKLAMA

Komentując ten wynik, amerykański koncern zapewnia, że wzrost sprzedaży jest efektem obniżenia cen dachowych instalacji fotowoltaicznych.

Obniżając ceny swoich instalacji w czerwcu, firma Elona Muska zapewniała, że przeciętne koszty zainstalowania PV będą o 1/3 niższe od średnich kosztów na amerykańskim rynku.

Tesla wyliczała, że dzięki nowym cenom klient z Kalifornii instalujący system PV o mocy 12,2 kW zapewni sobie zwrot z inwestycji w ciągu 6 lat. Koszt takiego systemu ma wynosić po zmianie cen 23,5 tys. USD, a po uwzględnieniu federalnej ulgi podatkowej zostaje zmniejszony do 17,39 tys. USD.

Najmniejszy z czterech systemów PV oferowanych obecnie przez Teslę ma posiadać moc 4,1 kW, a jego cena wynosząca 10 tys. USD może zostać zmniejszona po zastosowaniu ulgi do 7,4 tys. USD.

REKLAMA

Koszt większego systemu o mocy 8,2 kW ma sięgać 16 tys. USD , a po uwzględnieniu ulgi spada do 11,84 tys. USD. Z kolei cena największej instalacji o mocy 16,3 kW ma sięgać 30 tys. USD, a po zastosowaniu ulgi zostaje zmniejszona do 22,2 tys. USD.

Ceny instalacji fotowoltaicznych Tesli przed i po uwzględnieniu federalnej ulgi podatkowej. 

Tesla podkreśla, że coraz więcej klientów, którzy zamawiają domowe instalacje fotowoltaiczne, decyduje się od razu na montaż domowego magazynu energii Powerwall. Ten trend ma być szczególnie widoczny w Kalifornii.

Firma Elona Muska w końcu rozkręca również montaż solarnych dachów, których poszycia zawierają od razu ogniwa PV. Tesla co prawda nie podaje liczby wykonanych ostatnio Solar Roofs, jednak informuje, że w minionym kwartale uległa ona potrojeniu, a instalatorzy amerykańskiej firmy zeszli z przeciętnym czasem ich wykonania do półtora dnia.

Tesla podkreśla, że czas potrzebny do budowy solarnych dachów jest obecnie kluczowy dla dalszego zwiększania wolumenów tego rodzaju instalacji. Obecnie firma ma szkolić setki elektryków i dekarzy, dzięki którym będzie mogła zwiększać sprzedaż tego produktu.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.