Foton Technik podał wyniki sprzedaży instalacji PV

Foton Technik podał wyniki sprzedaży instalacji PV
Michał Skorupa

Działająca na rynku mniejszych instalacji fotowoltaicznych spółka Foton Technik wykonała dotąd 15,5 tysiąca instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 84 MW. Firma wylicza, że na dachach jej klientów leży już prawie 300 tysięcy modułów fotowoltaicznych, a tylko w tym roku wykonała instalacje PV dla około 7 tys. prosumentów.

Należąca do innogy/E.ON spółka montuje około tysiąca instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła miesięcznie, co przekłada się na ponad 5 megawatów mocy zainstalowanej.

Średnia moc mikroinstalacji fotowoltaicznych, które wykonuje Foton Technik, wynosi 5,4 kW, co jest nieznacznie niższym wynikiem od średniej mocy mikroinstalacji montowanych z dotacją z rządowego progrmau Mój Prąd (5,67 kW).

REKLAMA

Najwięcej instalacji fotowoltaicznych wykonanych przez firmę, około 2 tysiące, znajduje się w województwie śląskim, a największą sumaryczną moc Foton zamontował dotąd w województwie mazowieckim (prawie 11 MW).

W korespondencji z portalem Gramwzielone.pl Michał Skorupa, prezes Foton Technik, informuje, że nawet około 70 proc. klientów jego firmy korzysta z kredytu. – Większość jest również zainteresowana dofinansowaniem z programu Mój Prąd, co oczywiście umożliwiamy – dodaje prezes firmy.

REKLAMA

Michał Skuropa zapewnia jednocześnie, że Foton Technk nie odnotowuje żadnych opóźnień w montażach liczników dwukierunkowych, co jest warunkiem rozpoczęcia wprowadzania do sieci nadwyżek niewykorzystanej energii i rozliczania jej w systemie opustów. Jak zapewnia – mimo obecnej sytacji epidemicznej i dużej ilości przyłączanych mikroinstalacji – prace odbywają się na bieżąco i terminowo.

Foton Technik informował ostatnio o wprowadzeniu nowego standardu jeśli chodzi o gwarancje określonych uzysków energii w ramach produktu o nazwie Gwarancja Słoneczna.

– Chcąc stale się rozwijać i oferując swoim klientom produkty najwyższej jakości, postanowiliśmy zagwarantować im nie tylko wysoką jakość oferowanych usług i produktów, ale także zagwarantować ich skuteczność i efektywność. W praktyce Gwarancja Słoneczna oznacza, że jeżeli instalacja u naszego klienta wyprodukuje mniej energii niż jest to zaplanowane w projekcie – oddamy klientowi różnicę. W ten sposób klienci Foton Technik mogą być spokojni o oszczędności z instalacji fotowoltaicznej – zapewnia Michał Skorupa.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o