01Cyberatorn zapebzpiecza grunty pod wielkoskalowe farmy PV

01Cyberatorn zapebzpiecza grunty pod wielkoskalowe farmy PV
01Cyberaton

Notowana na NewConnect spółka poinformowała w raporcie giełdowym o postępach w zakresie pozyzkiwania terenów pod duże farmy fotowoltaiczne.

W ostatnich dniach 01Cyberaton informował o podpisaniu umów na dzierżawę trzech dużych działek, które przeznaczy pod budowę elektrowni fotowoltaicznych.

Największa z nich ma powierzchnię aż 114,78 ha i jak zakłada 01Cyberaton, możliwe będzie wybudowanie na niej elektrowni fotowoltaicznej o łącznej mocy do 50 MW.

REKLAMA

Teren pod tę farmę fotowoltaiczną znajduje się w gminie Debrzno w województwie pomorskim, a spółka informuje, że w pierwszym etapie postawi instalację PV o mocy 7 MW. Na tyle pozwalają aktualne możliwości przyłączenia do sieci.

Druga z zabezpieczonych ostatnio działek znajduje się w gminie Kęsowo w woj. kujawsko-pomorskim i posiada powierzchnię 42,5 ha. W tym przypadku planowane jest wybudowanie elektrowni PV o mocy do 28 MW.

Natomiast trzecia, najmniejsza z działek, na których umowę o dzierżawę podpisał 01Cyberaton, znajduje się w gminie Biała Piska w woj. warmińsko-mazurskim. W tym przypadku do zagospodarowania pod fotowoltaikę jest teren o powierzchni 8,06 MW, a spółka chce na nim wybudować elektrownię PV o mocy sięgającej 5 MW.

Notowana na NewConnect spółka 01Cyberaton SA niedawno sfinalizowała przejęcie działającej na rynku fotowoltaicznym firmy T&T Proenergy, tworząc nowy podmiot o nazwie 01Cyberaton T&T Proenergy.


REKLAMA

T&T Proenergy działa na krajowym rynku fotowoltaicznym od 2011 roku i realizuje elektrownie PV dla osób, przedsiębiorstw i inwestorów, prowadząc wszystkie etapy przedsięwzięcia, poczynając od znalezienia finansowania, przygotowania dokumentacji, montażu, oddania instalacji do użytku, po opiekę serwisową.

01Cyberaton poinformował, że poprzez akwizycję udziałów w T&T Proenergy Sp. z o.o. kapitał zakładowy nowego podmiotu 01Cyberaton Proenergy został zwiększony o ponad 53,6 mln zł do kwoty 101,43 mln zł.

Spółka wcześniej zapowiedziała wybudowanie w pierwszej połowie przyszłego roku własnych elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 19 MW oraz podjęcie prac nad rozwojem projektów o mocy około 200 MW.

Należąca do 01Cyberaton spółka celowa T&T Inwestycje 01 Sp. z o.o. informowała ostatnio o zabezpieczeniu innych gruntów pod farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy kilkudziesięciu MW, które mają powstać m.in. w gminach Czuchów, Łęczyce i Czersk w województwie pomorskim.

Ponadto w ostatnich tygodniach 01Cyberaton podpisał list intencyjny z firmą Dekpol SA otwierający współpracę, której celem będzie rozwój projektów fotowoltaicznych o docelowej mocy 500 MW.

01Cyberaton podpisał również list intencyjny z litewskim inwestorem UAB Saules Graza dotyczący realizacji elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 25 MW w ramach wspólnej spółki celowej.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.