R.Power pozyskał 530 mln zł na farmy fotowoltaiczne

R.Power pozyskał 530 mln zł na farmy fotowoltaiczne
R.Power

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy spółka R.Power pozyskała rekordowe w skali kraju finansowanie projektów farm fotowoltaicznych wynoszące 530 mln zł. Łącznie R.Power w ramach zabezpieczonego finansowania zbuduje portfel farm słonecznych o łącznej mocy 183 MWp.

Jak informuje deweloper, dla wszystkich projektów zabezpieczono w dotychczasowych aukcjach 15-letnie kontrakty różnicowe zapewniające im gwarantowany poziom cen sprzedaży energii elektrycznej. W ciągu ostatnich lat R.Power wygrał aukcje na łączną moc instalacji prawie 300 MWp.

Bankami finansującymi budowę farm słonecznych R.Power są mBank (355 mln zł) i Santander Bank (175 mln zł).

REKLAMA

W aukcjach przeprowadzonych przez Urząd Regulacji Energetyki w latach 2016-2019 udzielono wsparcia dla ponad 2 tysięcy instalacji. Łączna wartość energii objętej wygranymi ofertami wyniosła ponad 38 mld zł. Sprzedano w sumie prawie 154 TWh energii.


REKLAMA

R.Power jest jedną z największych firm w sektorze fotowoltaiki w Polsce, która w ciągu ostatnich lat wygrała aukcje na łączną moc instalacji prawie 300 MWp. Tylko w Polsce R.Power rozwija portfel farm fotowoltaicznych o mocy ponad 2 GWp.

Poza Polską R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii.

Wielkoskalowa fotowoltaika staje się w Europie coraz popularniejszym i tańszym źródłem pozyskiwania energii. Jako R.Power chcemy mieć w tym swój udział. Jesteśmy największym developerem farm PV w Polsce i w roku 2020 awansowaliśmy do TOP 10 największych deweloperów PV w Europie. Dynamicznie się rozwijamy, realizując projekty nie tylko na rodzimym rynku, ale także we Włoszech czy Portugalii. Naszą aspiracją jest rozszerzenie naszej działalności do co najmniej 10 rynków zagranicznych w ciągu najbliższych kilku lat – mówi Przemek Pięta, współzałożyciel i prezes R.Power.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.