Fotowoltaika na obiektach Legii Warszawa

Fotowoltaika na obiektach Legii Warszawa
EN2 Fotowoltaika / Legia Warszawa

Centrum treningowe Legii Warszawa będzie zasilane przez moduły fotowoltaiczne umieszczone na dachach klubowego budynku. 

Instalacja o mocy 50 kW została wykonana pod koniec ubiegłego miesiąca na obiektach trenignowych Legii Warszawa. Za montaż odpowiadała firma EN2 Fotowoltaika.

Instalacja została wykonana na modułach fotowoltaicznych marki Chint, falownikach SolarEdge oraz konstrukcjach firmy Van Der Valk

REKLAMA

W okresie letnim fotowoltaika ma zaspokajać w całości zapotrzebowanie centrum treningowego Legii.

– Pokazujemy, że Legia Training Center to nie tylko najnowocześniejszy obiekt pod kątem sportowym czy badawczo-rozwojowym, ale to także infrastruktura wykorzystująca nowoczesne i przyjazne środowisku rozwiązania energetyczne. Mamy nadzieję, że inne ośrodki treningowe w Polsce pójdą naszym śladem także w tym obszarze. Zakładamy też, że odpowiednia instalacja w okresie letnim będzie w całości realizowała zapotrzebowanie energetyczne LTC, co ma też określoną wartość finansową – komentuje członek zarządu Legii Warszawa i prezes Legia Training Center Tomasz Zahorski.

REKLAMA

EN2 Fotowoltaika oferuje rozwiązania energetyczne dla firm i samorządów nie tylko z zakresu PV. Spółka ma wdrażać modele z wykorzystaniem narzędzi takich jak bilansowanie, wirtualne elektrownie czy indywidualne sieci OSDn.

W wykonywanych instalacjach fotowoltaicznych firma korzysta ze sprzętu – obok wymienionych firm – także takich dostawców jak producent falowników SofarSolar czy producenci modułów Astronergy, Sunpower, QCells i Saronic.   

 

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.