Nowość w sektorze mikroinstalacji: falownik ze zintegrowaną funkcją zasilania rezerwowego

Nowość w sektorze mikroinstalacji: falownik ze zintegrowaną funkcją zasilania rezerwowego
Fronius

Fronius GEN24 Plus to wszechstronny falownik do zasilania energią słoneczną. Niezależnie od tego, czy jest on stosowany w połączeniu z systemami magazynowania energii, zasilania awaryjnego, ogrzewania czy e-mobilności, Fronius GEN24 Plus oferuje wyjątkową gamę rozwiązań i dlatego odgrywa wiodącą rolę w rewolucji energetycznej w domu.

Maksymalna niezależność dzięki niestandardowym wariantom zasilania rezerwowego

Dzięki Fronius GEN24 Plus bezpieczeństwo energetyczne w domu nie jest już tylko kwestią kosztów: niezależnie od tego, czy bateria została zainstalowana razem z systemem PV czy będzie dodana na późniejszym etapie – GEN24 Plus zawsze gwarantuje optymalne rozwiązanie zasilania rezerwowego.

REKLAMA

A możliwe są dwie konfiguracje:

  • pełna, w której układ styczników separuje budynek od sieci energetycznej, a falownik zasila odbiorniki w budynku w trybie wyspowym. W przypadku Symo Gen24 Plus będzie to pełne zasilanie trójfazowe. Taka konfiguracja wymaga ingerencji w rozdzielnicę główną w budynku.
  • uproszczona – gdzie zasilane jest gniazdko 1-fazowe mocą do 3kW. Układ taki jest gotowy do pracy niemalże bezpośrednio ze specjalnego wyjścia PV Point znajdującego się w falowniku.

Obecna w falownikach GEN24 technologia Multi Flow oznacza, że podczas przerw w zasilaniu z sieci energetycznej odbiorniki nadal mogą być zasilane a jednocześnie może być ładowana bateria. Dzięki temu zostaje zapewnione długotrwałe zasilanie rezerwowe i wyższy stopień samodzielności.

Wypróbowane i przetestowane funkcje są uzupełnione przez inteligentne innowacje

Nowa rodzina GEN24 charakteryzuje się kilkoma innowacyjnymi rozwiązaniami:

  • PV Point – zintegrowane podstawowe zasilanie awaryjne. Jednofazowe gniazdko do 3kW.
  • Zarządzanie energią – 4 cyfrowe wejścia/wyjścia pozwalają zarządzać kilkoma odbiornikami w celu zwiększenia stopnia zużycia własnego
  • Technologia Multi Flow – równoległe przepływy energii z instalacji fotowoltaicznej do zasilania gospodarstwa domowego przy jednoczesnym ładowaniu lub rozładowywaniu akumulatora. Nawet w przypadku zasilania w trybie awaryjnym.
  • Dynamic Peak Manager – optymalna wydajność, nawet jeśli moduły są częściowo zacienione. Algorytm wyszukiwania globalnego punktu mocy maksymalnej daje zwiększone uzyski z instalacji.
  • SuperFlex Design – maksymalna swoboda w projektowaniu systemu PV: zarówno szeroki zakres napięć wejściowych, jak i duże wartości prądów wejściowych (do 12.5A na jeden łańcuch).
  • Solar.web – platforma do monitorowania i analizy instalacji w celu zwiększenia przejrzystości
  • Standaryzowane interfejsy – Modbus RTU/TCP oraz JSON umożliwia łatwą integracja systemów innych firm.
  • Technologia aktywnego chłodzenia – zwiększona żywotność falownika i większe bezpieczeństwo.


Niezwykle prosta instalacja, uruchomienie i obsługa serwisowa

Falowniki GEN24 dzięki technologii aktywnego chłodzenia mogą być instalowane zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych (np. bezpośrednio na połaci dachu). Oszczędność czasu i kosztów montażu dzięki łatwemu systemowi mocowania na ścianie, szybkomocującym śrubom 180° oraz zaciskom sprężynowym.

 

 

Przyjazny dla użytkownika kreator konfiguracji kompatybilny z dowolnym smartfonem lub tabletem pozwala na łatwe uruchomienie falownika i jego podłączenie do Internetu w kilku krokach. Natomiast funkcja „kopiuj i wklej” ułatwia tę konfigurację jeszcze bardziej.

REKLAMA

Z kolei otwarte interfejsy – Modbus, JSON – ułatwiają zastosowanie komponentów innych firm, a także umożliwiają integrację zarówno z małymi systemami automatyki domowej, jak i z dużymi systemami SCADA.

Monitorowanie i zwiększanie zużycia na potrzeby własne

Fronius Solar.web daje przegląd wszystkiego, co właściciele powinni wiedzieć o swojej elektrowni. Dzięki inteligentnym licznikom Fronius Smart Meter w punkcie zasilania oraz przy kluczowych odbiornikach energii (stacja ładowania samochodów elektrycznych, bojler z c.w.u., pompa ciepła), Solar.web zapewnia wgląd w pełny profil energetyczny oraz przejrzysty przegląd zużycia energii. Informacja ta może zostać również wykorzystana, aby zoptymalizować zużycie energii za pomocą systemu automatyki domowej.

Naturalnym uzupełnieniem będzie regulator Fronius Ohmpilot, którym przez cały sezon możemy zapewnić podgrzewanie ciepłej wody użytkowej.

Dla tych, którzy nie chcą posunąć się tak daleko ze swoją rewolucją energetyczną, Solar.web działa jako narzędzie analityczne, które pomaga im jak najlepiej wykorzystać wyprodukowaną energię słoneczną i z czasem rozbudować swój system. Instalatorzy wykorzystują profile energii z Solar.web jako podstawę do dostarczania klientom zindywidualizowanych porad i nadzoru nad całą instalacją – prawdziwy klucz do sukcesu.

Dane techniczne

 

 

 artykuł sponsorowany