Panele fotowoltaiczne w leasingu 103 proc.

Panele fotowoltaiczne w leasingu 103 proc.
Solar World

EFL, jeden z największych leasingodawców w Polsce, i EnergiaPort, firma specjalizująca się w budowie instalacji fotowoltaicznych, przygotowali nową ofertę finansowania instalacji fotowoltaicznych. Małe, średnie i duże przedsiębiorstwa mogą kupić instalacje PV o mocy 25 kWp lub 50 kWp w leasingu 103 proc.

Z oferty EFL i EnergiaPort mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy planują instalację fotowoltaiki na nieruchomościach komercyjnych będących własnością leasingobiorcy. Panele słoneczne mogą być zamontowane na dachach budynków bądź na gruncie. Moc pojedynczej instalacji przygotowanej przez EnergiaPort może wynosić 24,64 kWp lub 49,72 kWp.

EnergiaPort ma zapewniać montaż, zgłoszenie do zakładu energetycznego, rozruch instalacji, serwis gwarancyjny na montaż oraz produkty, w tym gwarancję liniową mocy.

REKLAMA

EFL proponuje leasing operacyjny 103 proc. na okres 48 miesięcy przy atrakcyjnej wpłacie początkowej. Leasingobiorcy mogą skorzystać z procedury uproszczonej. Wystarczy oświadczenie klienta o wynikach firmy, które zastępuję wymagane standardowo dokumenty finansowe.

– Zdecydowana większość polskich przedsiębiorców nie korzysta jeszcze z fotowoltaiki. Z naszego najnowszego raportu „Zielona energia w MŚP. Pod lupą” wynika, że takie instalacje ma zamontowane tylko 4 proc. firm. Optymistyczniej zapowiada się przyszłość́, gdyż biznes z energią słoneczną planuje prowadzić 8 proc. przedsiębiorstw, a w przypadku samych średnich firm nawet 30 proc. Dla takich podmiotów, ale i dla tych jeszcze niezdecydowanych, przygotowaliśmy wspólnie z EnergiaPort ofertę, w ramach której klient otrzyma kompleksowy system i jego finansowanie – komentuje Wojciech Przybył, członek zarządu EFL.

– Jak wskazują wyniki naszego badania, trzy największe bariery powstrzymujące MŚP przed decyzją o słonecznej inwestycji są związane ze stroną finansową inwestycji. Liczymy, że takie ekonomiczne rozwiązanie umożliwi wielu podmiotom korzystanie z energii słonecznej – dodaje Wojciech Przybył.

REKLAMA

Kilka miesięcy wcześniej EFL informował o wprowadzeniu oferty leasingu instalacji fotowoltaicznych o mocy do 50 kW, w przypadku której wpłata początkowa może wynieść nawet 0 proc., a okres finansowania może sięgać 84 miesięcy.

W ostatnich miesiącach ofertę finansowania instalacji fotowoltaicznych w formie leasingu czy kredytu wprowadziło kilka banków.

Leasing instalacji fotowoltaicznych w tym roku wdrożył Santander Leasing, którego oferta zakłada udział własny klienta od 10 proc. wartości instalacji przy okresie finansowania sięgającym od 12 do 72 miesięcy. Przedmiotem finansowania mogą być instalacje fotowoltaiczne o mocy od 10 kW do 50 kW o łącznej wartości od 15 tys. zł do 300 tys. zł netto.

Leasing instalacji fotowoltaicznych oferuje też PKO Leasing, w którym przedsiębiorca sfinansuje całą instalację fotowoltaiczną o wartości do 250 tys. zł w maksymalnym sześcioletnim okresie. Produkt ma być tzw. procedurą uproszczoną, która ma ułatwić przedsiębiorcy szybszy proces pozyskania leasingu lub pożyczki.  

Z kolei Idea Getin Leasing zaoferował dla przedsiębiorców zainteresowanych fotowoltaiką leasing operacyjny i finansowy w ramach umowy do 84 miesięcy i przy minimalnym wkładzie własnym w wysokości 5 proc.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.