Spółka z sektora PV chwali się wynikami sprzedaży

Spółka z sektora PV chwali się wynikami sprzedaży
Michal Sochacki

Sunday Energy S.A. w październiku osiągnął 1,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, co jest ponad dwukrotnie lepszym wynikiem od osiągniętego w analogicznym miesiącu przed rokiem. Celem zarządu Sunday Energy jeszcze na ten rok jest uruchomienie publicznej oferty akcji. Ponadto spółka rozwija własne projekty farm fotowoltaicznych, a także rozpoczęła działalność na węgierskim rynku PV.

Wypracowana w ubiegłym miesiącu sprzedaż Sunday Energy na poziomie 1,4 mln zł stanowi 32 proc. przychodów wypracowanych od początku roku. Spółka w trzecim kwartale br. osiągnęła 1,7 mln zł przychodów, wobec 1,1 mln zł w drugim kwartale i 0,1 mln zł w pierwszym.

Działalność Sunday Energy opiera się na imporcie i sprzedaży paneli i innych komponentów instalacji PV takich marek jak Leapton Solar, Kehua Tech oraz DAH Solar.

REKLAMA

Michał Sochacki, prezes Sunday Energy, zapowiada poszerzenie oferty o sprzedaż magazynów energii. 

– Koncepcja budownictwa zeroemisyjnego to nie tylko produkcja czystej energii np. poprzez panele fotowoltaiczne. Kluczowym elementem będzie jej magazynowanie i w tym kierunku chcemy także rozwijać ofertę Sunday Energy. W 2021 roku wprowadzimy do niej kolejne urządzenia firmy Kehua Tech rywalizującej na rynku magazynowania energii z amerykańską Teslą – mówi Michał Sochacki.

Sunday Energy rozwija także projekty deweloperskie własnych farm fotowoltaicznych. Aktualnie ma prowadzić prace nad projektami farm PV o mocy 10 MW, a w planach ma projekty o mocy 100 MW.

REKLAMA

Spółka rozpoczęła ostatnio działania sprzedażowe na Węgrzech. Ekspansja spółki na kolejnych rynkach zagranicznych ma opierać się na współpracy z partnerami z rynków lokalnych, oferujących produkty pod marką Sunday Energy.

Jak tłumaczy Sunday Energy, wybór Węgier jakie pierwszego zagranicznego rynku wynika z relacji handlowych spółki w tym kraju oraz dynamicznego rozwoju węgierskiego rynku OZE.

Sunday Energy zakłada przeprowadzenie do końca 2020 roku emisji akcji na platformie Crowdconnect.pl, prowadzonej przez Dom Maklerski INC.

Spółka planuje pozyskać środki do 1 mln euro z zamiarem przeznaczenia ich na wzrost sprzedaży paneli i inwerterów, rozwój projektów farm PV oraz nowych linii biznesowych, takich jak zarządzanie komponentami PV na rynku wtórnym i budowa narzędzi poprawiających współpracę między instalatorami i klientami detalicznymi.

W przyszłym roku Sunday Energy zamierza zadebiutować na giełdzie NewConnect.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.