Ekopol Górnośląski Holding wchodzi na rynek fotowoltaiki

Ekopol Górnośląski Holding wchodzi na rynek fotowoltaiki
Trina Solar

Kolejna spółka notowana na giełdzie NewConnect deklaruje rozpoczęcie działalności w obszarze odnawialnych źródeł energii. Działający dotąd m.in. na rynku paliwowym Ekopol Górnośląski Holding informuje o rozpoczęciu analizy rentowności projektów z segmentu OZE, w szczególności opartych o rozwiązania fotowoltaiczne.

W celu wejścia na rynek OZE Ekopol Górnośląski Holding ma obecnie prowadzić rozmowy z międzynarodowymi partnerami działającymi w obszarze energii odnawialnej. Wśród rozważanych opcji spółki są m.in. dystrybucja rozwiązań fotowoltaicznych oraz budowa farm PV w celu ich późniejszej odsprzedaży.

Wejście w segment energetyki odnawialnej jest konsekwencją obecnie prowadzonej polityki spółki, która poszukuje atrakcyjnych marżowo inwestycji pozwalających jej na alokacje generowanych nadwyżek gotówkowych z innych części działalności czytamy w komunikacie spółki na temat planów związanych z rynkiem OZE. 

REKLAMA

– Inwestycja w farmy fotowoltaiczne to inwestycja w przyszłość. To sposób na dochód pasywny, który nie jest zależny od niepewnej sytuacji gospodarczej i może osiągać kilkunastoprocentową stopę zwrotu z inwestycji, co jest szczególnie ważne obecnie, gdy stopy zwrotu z lokat bankowych czy obligacji zazwyczaj wahają się w pobliżu zera – mówi Andrzej Piecuch, prezes zarządu Ekopol Górnośląski Holding S.A.

Ekopol zapewnia, że posiada duży zasób wolnych środków pieniężnych oraz swobodny dostęp do linii kredytowych, co daje spółce możliwości do rozpoczęcia inwestycji w nowym obszarze działalności.

REKLAMA

– Fotowoltaika to obszar, którym są także zainteresowane polskie władze ze względu na politykę UE z której wynika, że źródła energii oparte na węglu mają zostać wyeliminowane do 2050 roku. Mamy pomysł na innowacyjny model inwestycji, który będzie pozwalał na elastyczne angażowanie kapitału prywatnych osób bezpośrednio na krótki czas np. na okres jednego roku z comiesięczną wypłatą odsetek dodaje Andrzej Piecuch.

Notowana od ponad 12 lat na rynku NewConnect spółka Ekopol Górnośląski Holding S.A. działała dotąd w obsarze zarządzania gospodarką paliwową przedsiębiorstw, zapewniając swoim klientom obsługę, od dostaw paliw płynnych i zbiorników, aż po implementacje swojego autorskiego oprogramowania Mikrostacje.pl, które ma pozwalać odbiorcom na dokładną rejestracje ilości paliwa w firmie m.in. wykrywając nadużycia lub kradzieże, identyfikując pojazdy, generując automatyczne raporty, zestawienia i analizy.

Ekopol świadczy także usługi przetwórstwa wyrobów blacharskich, współpracując z największymi koncernami hutniczymi w kraju, takimi jak ArcelorMittal. Dodatkow spółka niedawno rozszerzyła działalność o segment deweloperski, zaczynając budowę osiedla 25 domków jednorodzinnych.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.