01Cyberaton z umowami na budowę farm PV za 7,89 mln zł

01Cyberaton z umowami na budowę farm PV za 7,89 mln zł
01Cyberaton

Notowana na giełdzie NewConnect spółka 01Cyberaton poinformowała o pozyskaniu kontraktu na budowę farm fotowoltaicznych, a także o zabezpieczeniu kolejnych gruntów pod budowę wielkoskalowych elektrowni PV.

01Cyberaton poinformował o podpisaniu trzech umów na budowę farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 3 MW w ramach projektu „Parku Solarnego w miejscowości Kaliska”, w którym spółka zależna T&T Proenergy będzie pełnić rolę lidera konsorcjum odpowiedzialnego za budowę instalacji wraz z przyłączeniem do sieci elektroenergetycznej. W konsorcjum znajdzie się jeszcze firma 4Max Consulting

Docelowo moc parku fotowoltaicznego ma zostać zwiększona o 4 MW, rosnąc w sumie do 7 MW.

REKLAMA

Wartość trzech kontraktów pozyskanych przez T&T Proenergy wynosi 7,889 mln zł i ma zostać uwzględniona w wynikach 01Cyberaton w pierwszym i drugim kwartale przyszłego roku.

Jednocześnie T&T Proenergy i 4Max Consulting utworzyły konsorcjum, którego celem jest budowa kolejnych elektrowni fotowoltaicznych o mocy co najmniej 40 MW.

01Cyberaton poinformował jednocześnie o zabezpieczeniu kolejnych gruntów pod budowę dużych farm fotowoltaicznych. Tym razem jedna ze spółek zależnych zawarła umowę dzierżawy terenu w pomorskiej gminie Debrzno, o powierzchni 42,9 ha, na którym ma powstać farma fotowoltaiczna o mocy do 28 MW.

REKLAMA

Kilka tygodni temu 01Cyberaton informował podpisaniu umów na dzierżawę trzech dużych działek, które przeznaczy pod budowę elektrowni fotowoltaicznych. Największa z nich ma powierzchnię aż 114,78 ha, znajduje się również w gminie Debrzno i według inwestora możliwe będzie wybudowanie na niej elektrowni fotowoltaicznej o łącznej mocy do 50 MW. Dwie pozostałe działki są zlokalizowane w woj. kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim.

Spółka wcześniej zapowiedziała wybudowanie w pierwszej połowie przyszłego roku własnych elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 19 MW oraz podjęcie prac nad rozwojem projektów o mocy około 200 MW.

Należąca do 01Cyberaton spółka celowa T&T Inwestycje 01 Sp. z o.o. informowała wcześniej o zabezpieczeniu innych gruntów pod farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy kilkudziesięciu MW, które mają powstać m.in. w gminach Czuchów, Łęczyce i Czersk w województwie pomorskim.

Ponadto 01Cyberaton podpisał list intencyjny z firmą Dekpol SA otwierający współpracę, której celem jest rozwój projektów fotowoltaicznych o docelowej mocy 500 MW.

01Cyberaton podpisał również list intencyjny z litewskim inwestorem UAB Saules Graza dotyczący realizacji elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 25 MW w ramach wspólnej spółki celowej.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.