Grodno dostarczy mikroinstalacje dla klientów Energi

Grodno dostarczy mikroinstalacje dla klientów Energi
Andrzej Jurczak

Spółki Grodno i Energa Obrót SA zawarły umowę, która dotyczy współpracy przy realizacji mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocy do 10 kWp.

W ramach umowy Grodno będzie odpowiedzialne za dostawę komponentów, przygotowanie dokumentacji technicznej oraz montaż mikroinstalacji PV na rzecz klientów Energi Obrotu.

Energa Obrót ma oferować klientom zainteresowanym montażem instalacji fotowoltaicznej kalkulator, który ma pozwalać na oszacowanie kosztu montażu wraz z dostępnymi opcjami oszczędności, a także okresu zwrotu inwestycji.

REKLAMA

Działalność w branży fotowoltaicznej Grodno prowadzi od 10 lat. Spółka zapewnia, że obecnie jest jednym z wiodących dostawców mikroinstalacji fotowoltaicznych z Polsce, a jej udział rynkowy przekracza 15 proc. 

Informując o wynikach za trzeci kwartał 2020 r., prezes Grodna Andrzej Jurczak podkreślał rosnącą sprzedaż produktów związanych z PV.

REKLAMA

– W I półroczu Grupę zdecydowanie napędzały OZE, w szczególności fotowoltaika, której sprzedaż wzrosła o 175 proc. Rozwijaliśmy się w zakresie mikro i małych instalacji, ale również robiliśmy zdecydowane kroki na rynku farm wielkoskalowych, czego przykładem może być realizacja piątej największej farmy PV w Polsce, zainstalowanej w Suwałkach. Zgodnie z naszą strategią, pragniemy rozwijać się w każdym segmencie rynku PV w Polsce – komentował Andrzej Jurczak.

Obok fotowoltaiki, strategia rozwoju grupy Grodno w segmencie OZE zakłada także ekspansję w obszarze pomp ciepła. W pierwszym półroczu ich sprzedaż wykazała równie wysoką dynamikę wynoszącą 175 proc. r/r.

Udział całego segmentu odnawialnych źródeł energii w skonsolidowanych przychodach Grodna w pierwszej połowie 2020 r. wyniósł 31 proc. wobec 13 proc. przed rokiem.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.