Robert Lewandowski inwestuje w spółkę z polskiego rynku PV

Robert Lewandowski inwestuje w spółkę z polskiego rynku PV
Hymon Energy

Tarnowski Hymon zyskał nowego inwestora. Robert Lewandowski poprzez wehikuł inwestycyjny zakupił pakiet udziałów w spółce.

– Odnawialne źródła energii to nowoczesna i przyszłościowa branża, z olbrzymim potencjałem wzrostu w najbliższych latach. Uważam, że takie spółki jak Hymon mają przed sobą bardzo obiecujące perspektywy rozwoju – komentuje cytowany w komunikacie Robert Lewandowski.

Strony transakcji nie ujawniły wartości zaangażowania piłkarza w tarnowską firmę.

REKLAMA

Hymon działa na rynku fotowoltaicznym od 2011 r., specjalizując się przede wszystkim w budowie mikroinstalacji dla klientów indywidualnych i biznesowych na terenie całej Polski. Firma z Tarnowa jest też dystrybutorem komponentów instalacji PV.

Spółka posiada 75 ekip monterskich, co ma umożliwiać realizację miesięcznie ponad 700 instalacji fotowoltaicznych.

– Obecnie rynek fotowoltaiki w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit. Widać to także po stale rosnącym zainteresowaniu ofertą naszej firmy. Doskonale pamiętam, jak jeszcze nie tak dawno marzyliśmy, by przekroczyć magiczną barierę 1 MW mocy montowanych instalacji miesięcznie, teraz osiągnęliśmy poziom 7 MW i coraz bardziej realnie myślimy o perspektywie 10 MW – mówi Jacek Strzesak, założyciel i prezes Hymon.

REKLAMA

Tarnowska spółka w ciągu trzech kwartałów tego roku zamontowała mikroinstalacje fotowoltaiczne o mocy ponad 50 MW i chce zakończyć rok na poziomie 80 MW – w 2019 r. było to nieco ponad 30 MW.

W tym roku firma wykonała m.in. instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 100 kW w Warszawie na dachach bloków zarządzanych przez Spółdzielnię Budowlano-Mieszkaniową „Zachód”. W tych instalacjach zastosowano moduły fotowoltaiczne Longi Solar o jednostkowej mocy 310 W oraz falowniki marki Sofar Solar, wspierane w niezbędnych miejscach przez optymalizatory mocy. 

Kilka miesięcy temu o rozpoczęciu współpracy z Hymon w zakresie wykonania instalacji fotowoltaicznych informowała grupa Canal+, które ma oferować fotowoltaikę za pośrednictwem swoich salonów sprzedaży.

– Wprowadzamy do naszej oferty pompy ciepła i kotły elektrodowe. Mamy również w planach zwiększenie udziału w portfelu dużych instalacji fotowoltaicznych. Niedawno zakończyliśmy budowę jednej z największych inwestycji tego typu w Polsce, zlokalizowanej niedaleko Poznania. Ma ona moc 977 kW – komentuje Damian Krzaczek, wiceprezes Hymon.

redakcja@gramwzielone.pl 


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.