Nowy mikrofalownik kompatybilny z modułami +500 Wp

Nowy mikrofalownik kompatybilny z modułami +500 Wp
HY-2000-Plus

Huayu New Energy (www.huayu-energy.com) wprowadza do sprzedaży pierwszy na świecie mikrofalownik fotowoltaiczny o mocy 2000 W, posiadajacy 4 MPPT, wbudowane WiFi data logger oraz wyposażony w zintegrowane kable AC. Mikrofalownik jest kompatybilny z najnowszymi modułami fotowotlaicznymi o mocy przekraczającej 500 Wp. Producent zapewnia 25-letnią gwarancję.

W tym roku Huayu New Energy rozbudowuje swoje linie produkcyjne, na których wytwarza mikrofalowniki o mocach 300-2000 W z 50 MW do 150 MW, wprowadzając jednocześnie do produkcji mikrofalownik „4 w 1” – serii HY-2000-Plus, a także dwa modele mikrofalowników o mocach 1200 W oraz 1600 W.

HY-2000-Plus jest odpowiedzią producenta mikrofalowników na wprowadzenie na rynek modułów fotowoltaicznych o mocy przekraczającej 500 Wp, w przypadku których rosną korzyści z zastosowania mikrofalowników, dzięki ich gęstości energii.

REKLAMA

Wprowadzenie do sprzedaży tego rodzaju modułów zapowiedzieli najwięksi producenci na świecie, w tym JinkoSolar, LONGi Solar oraz Trina Solar.

Najnowsze mikrofalowniki od Huayu New Energy są kompatybilne z modułami o mocy od 315 Wp do 630 Wp.

Mikrofalownik HY-2000-Plus posiada maksymalną moc 2050 W, cztery MPPT i rekordową gęstość energii. Model HY-2000-Plus startuje przy napięciu jedynie 22 Vdc w porównaniu do napięcia 150 Vdc wymaganego w przypadku tradycyjnych, stringowych falowników. Oznacza to większe uzyski energii na mniejszej powierzchni, a kolejną zaletą urządzenia są parametry zapewniające lepszą ochronę przed powstawaniem łuków elektrycznych, które mogą być przyczyną pożaru.

Dzięki posiadaniu kabli AC i monitoringu WiFi, zastosowanie urządzenia ważącego maksymalnie 5 kg, znacząco obniża koszty instalacji systemu fotowoltaicznego.

HY-2000-Plus został wyposażony w monitoring na poziomie modułu, który można śledzić online za pomocą aplikacji dostępnych w App Store i Google Play, analizując zdalnie pracę poszczególnych modułów i znacząco ograniczając koszty związane z utrzymaniem instalacji.

Huayu New Energy zapewnia gwarancje na urządzenie na okres 25 lat.

Produkcja HY-2000-Plus rozpoczęła się w połowie tego roku, a firma, której siedziba mieści się w Ningbo, zakłada na ten rok sprzedaż na rynku chińskim 50 tys. mikrofalowników, a także 100 tys. na rynkach zagranicznych, w tym w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Europie.

REKLAMA

Ponadto Huayu sprzeda w tym roku jednofazowe i trójfazowe falowniki hybrydowe w ilości ponad 10 tys. sztuk.

Obecnie Huayu New Energy skupia się na sprzedaży m.in. w USA, Niemczech, Brazylii, Meksyku, a także w Polsce. Jednocześnie wychodząc naprzeciw ograniczeniom związanym z pandemią COVID-19, firma modyfikuje swoje kanały sprzedaży, rozwijając komunikację online.

 artykuł sponsorowany