Orange i Zielona-energia.com zaoferują fotowoltaikę z Internetem Rzeczy

Orange i Zielona-energia.com zaoferują fotowoltaikę z Internetem Rzeczy

Orange Polska i działająca na rynku fotowoltaicznym firma Zielona-energia.com wprowadzają na rynek instalacje fotowoltaiczne z oprogramowaniem z obszaru Internetu Rzeczy. Wśród funkcji nowego rozwiązania jest na przykład tzw. strażnik mocy, który ma zapewnić uniknięcie dodatkowych kosztów z powodu przekroczenia mocy umownej.

Orange i zielona-energia.com zaoferują swoim klientom sytemy fotowoltaiczne wykorzystujące technologię Internetu Rzeczy (IoT).

– Rozwiązania IoT to nie science fiction, ale rzeczywistość. Każdego dnia korzystamy z ułatwień, które zapewniają nam urządzenia komunikujące się ze sobą, na przykład płacąc zbliżeniowo czy jeżdżąc rowerami miejskim. Na IoT opiera się też nowoczesna produkcja, innowacyjny biznes czy usługi miejskie. Ale IoT to znacznie więcej – to podstawa rozwiązań, które mogą realnie poprawić kondycję naszej planety. Jednym z nich jest inteligentna fotowoltaika – mówi Sebastian Grabowski, dyrektor Internetu Rzeczy i Zaawansowanych Technologii w Orange.

REKLAMA

Jak tłumaczy Zielona-energia.com, dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu instalacje fotowoltaiczne mogą współpracować z system zarządzania przepływami energii. Zapewni ono monitoring i analitykę, aby zoptymalizować wykorzystanie energii z PV.

Mózgiem systemu jest opracowany przez ekspertów Orange tzw. Smart Energy Controler, który monitoruje instalację oraz podłączone do niej urządzenia i obwody 24 godziny na dobę, kontrolując w czasie rzeczywistym kilkadziesiąt parametrów energii.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości system ma automatycznie wysyłać powiadomienia i alarmy. Dodatkowo Smart Energy Controler ma wbudowany system tzw. strażnika mocy, co ma zapewnić uniknięcie dodatkowych kar i opłat z tytułu przekroczenia mocy umownej. Strażnika mocy można wykorzystać również do automatycznego włączania lub wyłączania wybranych urządzeń lub obwodów.

Reklama

Gdzie szukać paneli fotowoltaicznych?

Poniżej przedstawiamy ranking serwisu Oferteo.pl dotyczący 18 343
firm instalujących panele fotowoltaiczne, najlepszych w 2020 roku w
poszczególnych miastach:

REKLAMA

Zarządzanie systemem odbywa się zdalnie. Dzięki platformie Live Objects można sterować instalacją z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu.

Analizy, rekomendacje tworzone w oparciu o AI, raporty, pełny bilans energetyczny i wiele innych funkcjonalności mają być dostępne w aplikacji online. Dzięki temu klient dowie się, ile energii produkuje, kupuje i zużywa i co zrobić, aby jego instalacja działała jeszcze lepiej.

– Zielona-energia.com dostarcza systemy fotwoltaiczne od 2013 roku. Aktualnie każdego tygodnia powstaje powyżej 1 MW nowych mocy wbudowanych przez nas instalacji. Współpraca z Orange oraz wspólnie oferowany produkt oznacza, że klienci otrzymają nie tylko instalację fotowoltaiczną ale też zupełnie nowe spojrzenie na możliwości zarządzania przepływem energii elektrycznej oraz bezpieczeństwo samej instalacji – komentuje Łukasz Fonfara, współwłaściciel zielona-energia.com

redakcja@gramwzielone.pl 


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.