PLENTICORE Plus: nowy hybrydowy falownik od Kostal

PLENTICORE Plus: nowy hybrydowy falownik od Kostal
PLENTICORE Plus od Kostal

PLENTICORE Plus zamienia energię słoneczną w energię elektryczną dla domu, magazynuje ją i dystrybuuje. Stanowi serce domowego systemu energetycznego.

PLENTICORE Plus to zawsze najlepszy wybór dzięki szerokiemu wachlarzowi zastosowań, w zakresie produkcji energii z trzema MPPT, czy jeśli chodzi o magazynowanie wyprodukowanej przez siebie energii.

Możliwe jest nie tylko magazynowanie energii z różnych instalacji – nie tylko fotowoltaiki, ale np. turbiny wiatrowej. Bateria może zostać szybko podłączona w czasie instalacji źródła energii czy dołożona na późniejszym etapie do już istniejącego źródła.

REKLAMA

Ten trójfazowy, elastyczny i praktyczny falownik jest dostępny w wariantach od 3 kW do 10 kW, co daje możliwość zastosowania w każdej, domowej instalacji fotowoltaicznej z zachowaniem wysokiej efektywności.

Falowniki PLENTICORE Plus w podstawowej wersji posiadają wszystko, co jest potrzebne, aby produkować energię i monitorować cały proces za pomocą lokalnego połączenia internetowego.

Oszczędzaj dzięki PLENTICORE Plus

W połączeniu z zestawem baterii BYD falowniki PLENTICORE Plus osiągają czołowe miejsca w rankingach efektywności systemów fotowoltaicznych połączonych z magazynami energii. Efektywność tego rozwiązania została sprawdzona w teście wykonanym w 2020 r. przez HTW Berlin.

Co więcej, jako hybrydowy falownik, PLENTICORE Plus zapewnia optymalizację kosztową. W przeciwieństwie o stricte bateryjnych falowników, nie dochodzą żadne koszty związane z koniecznością zakupu dodatkowych urządzeń, ponieważ PLENTICORE Plus zapewnia zarządzanie systemem fotowoltaicznym i jednocześnie baterią. To oznacza efektywną redukcję kosztów.

REKLAMA

Nasze rozwiązanie przenosi generację z fotowoltaiki i wykorzystanie energii w domach na zupełnie nowy poziom. Zastosowane rozwiązania z zakresu self-learning shadow management optymalizują uzyski energii nawet przy pochmurnym niebie. Ponadto zastosowanie trzech MPPT czyni rozbudowę instalacji fotowoltaicznych dziecinnie łatwą, a także sprawia, że przeszkodą do instalowania fotowoltaiki nie są różne płaszczyzny dachów.

Więcej informacji

O PLENTICORE Plus

O KOSTAL

O serwisie i wsparciu KOSTAL


 

 

 artykuł sponsorowany