Zastanawiasz się nad instalacją PV? My podpowiadamy, jaką firmę wybrać

Zastanawiasz się nad instalacją PV? My podpowiadamy, jaką firmę wybrać
Edison Energia

To był rekordowy rok pod względem ilości instalacji fotowoltaicznych. Według Polskiego Towarzystwa Przemysłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, na koniec III kwartału 2020r. łączna ilość wszystkich mikroinstalacji OZE przyłączonych do sieci dystrybucyjnych wyniosła ponad 350 tysięcy.  Większość z nich to prosumenckie instalacje fotowoltaiczne.

Na ten gigantyczny wzrost mikroinstalacji, wpływ miały programy rządowe, takie jak „Mój Prąd” i ,,Czyste powietrze” wspierające rozwój energetyki prosumenckiej. Na rynku w ostatnim czasie pojawiło się wiele firm świadczących usługi montażu paneli fotowoltaicznych na dachu. Jaką firmę wybrać z gąszcza ofert? Pod lupę wzięliśmy spółkę Edison Energia.

Edison Energia lider na rynku fotowolotaiki

REKLAMA

Edison Energia jest najszybciej rozwijającą się polską spółką energetyczną oferującą innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji zużycia energii. Każdego miesiąca 1,500 pracowników i współpracowników firmy realizuje około 1200 instalacji w domach oraz firmach klientów.

–  Dzięki nam już ponad 7300 polskich rodzin korzysta z darmowej energii ze Słońca. Liczba naszych usatysfakcjonowanych klientów nieustannie wzrasta. Plan jaki założyliśmy do końca 2020 roku to 8000 instalacji fotowoltaicznych na terenie całej Polski – mówi Kamil Sankowski, Członek Zarządu ds. sprzedaży Edison Energia.

Edison Energia ogromną wagę przykłada do satysfakcji klientów. Jak pokazują dane z bardziej dojrzałych rynków, choćby Wielkiej Brytanii i USA, od 25 do 50% decyzji klientów nt. wyboru konkretnego instalatora jest rezultatem rekomendacji rodziny lub znajomych. Biorąc pod uwagę, że koszty pozyskania klienta są jedną z najważniejszych pozycji kosztowych w takiej firmie jak Edison, każda rekomendacja jest na wagę złota. A nie będzie rekomendacji bez wysokiej jakości usługi.

 

Każda firma twierdzi, że dba o satysfakcję klientów. Ale nie każda jest gotowa inwestować w jej zapewnienie. Oferta Edison Energia jest oparta na komponentach od najwyżej ocenianych producentów branżowych, co niestety nie jest standardem. Każda instalacja jest również oceniana przez wewnętrznego audytora, który weryfikuje, czy została wykonana zgodnie z wyśrubowanymi wytycznymi montażowymi.

Spółka wdrożyła także rygorystyczny, choć nietani proces mierzenia i poprawy satysfakcji klientów. Po instalacji i audycie, klienci są proszeni o opinię nie tylko na temat firmy, ale i poszczególnych osób, z którymi współpracowali. Dzięki temu firma jest w stanie mierzyć satysfakcję klientów z pracy poszczególnych doradców, projektantów czy ekip instalacyjnych – i pracować nad jej poprawą.

Na podstawie ponad 600 opinii w wyszukiwarce Google – Edison Energia plasuje się wysoko na tle konkurencji. Średnia ocen wynosi aż 4,6 w 5 stopniowej skali.

Edison Energia oferuje nie tylko darmową energię ze słońca. Gwarantuje również nowe miejsca pracy. Już teraz na pokładzie firmy znajduje się ponad 600 pracowników oraz prawie 1000 współpracowników. Spółka w ciągu ostatniego półrocza zatrudniła prawie pół tysiąca nowych osób w różnych sektorach.

Edison Energia tworzy zespół młodych osób. Średnia wieku zatrudnianych osób to trzydzieści lat.

– Najczęściej trafiają do nas osoby świeżo po studiach wyższych lub ich w trakcie. Nasza załoga to przede wszystkim eksperci z rynku OZE. Kładziemy duży nacisk na rozwój naszych pracowników, dlatego też osoby, które obejmują stanowiska menedżerskie biorą udział w  programie rozwojowym, realizowanym przez profesjonalną firmę trenerską – mówi Marta Kierska, menadżer działu kadr i płac w Edison Energia.

W portfelu Edison Energia znajduje się także 5 projektów farm fotowoltaicznych o mocy prawie 5 MW z wygranymi aukcjami i pozwoleniami na budowę. To oznacza, że spółka ma zapewnione bezpieczeństwo finansowe i ekonomiczne przez najbliższych 15 lat.

REKLAMA

– Chcemy być multiprodukotwą grupą, która odpowiada na potrzeby energetyczne gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Przejawem tego jest nie tylko partnerstwo technologiczne z marką Buderus – wiodącym producentem systemów grzewczych, ale także budowa farm fotowoltaicznych – mówi Bartosz Majewski, Członek Zarządu ds. operacyjnych Edison Energia.

Edison Energia stawia na edukację:

Spółka jest partnerem Wydziału Inżynierii Produkcji na uczelni SGGW w zakresie promocji i sprzyjania rozwojowi polskiej nauki i dydaktyki.

  • Firma jest oficjalnym sponsorem laboratorium przystosowanego do badania jakości i wydajności instalacji fotowoltaicznej. Eksperci Edisona prowadzą wykłady dla studentów SGGW,
  • Na stronie internetowej firmy prowadzony jest blog edukacyjny, gdzie znaleźć można wiele interesujących zagadnień z branży PV,
  • Spółka stawia na edukację najmłodszych z zakresu Energii Odnawialnej (audycja w Polskim Radiu Dzieciom),
  •  W planach firmy jest uruchomienie Akademii PV dla studentów oraz  współpracowników, która będzie kwalifikować do zdania państwowego egzaminu UDT (urząd dozoru technicznego) w zakresie fotowoltaiki.

Dysponujemy kadrą profesjonalnych instalatorów i wykwalifikowanych inżynierów. Pracujemy na najnowocześniejszych narzędziach IT. Jesteśmy innowacyjną firmą. Nasi doradcy techniczno-handlowi otrzymują wszystkie niezbędne narzędzia do pracy (iPady, laptopy i samochody służbowe VW T-Roc, T-Cross).

Edison Energia szuka właśnie Ciebie!

– Rynek pracy w obecnym czasie jest bardzo dynamiczny. Edison Energia nie wyhamowuje. Cały czas poszukujemy specjalistów do naszej sieci sprzedaży oraz w działach operacyjnych – mówi Ewelina Słowik, dyrektor HR w Edison Energia.

– W najbliższym czasie zamierzamy powiększyć nasz zespół m.in. o nowych doradców techniczno-handlowych, inżynierów projektantów, ankieterów terenowych, audytorów PV oraz pracowników działu wsparcia sprzedaży  dodaje Słowik.

Spółka przez cały czas rozwija także swoją sieć partnerską i poszukuje grup sprzedażowych.

– Zapewniamy pracę w najbardziej rozwojowej branży w Polsce. Poszukujemy doświadczonych partnerów biznesowych, którzy posiadają rozbudowany portfel klientów, mają kontakty i swoje własne zespoły sprzedażowe – mówi Robert Kabziński, dyrektor Sieci Sprzedaży Partnerskiej Edison Energia.

To co możemy zaoferować to kompleksowy pakiet szkoleń produktowo – technicznych, nowoczesne narzędzia wspierające sprzedaż, a co za tym idzie wysokie zarobki  dodaje Kabziński. 

Jeżeli chcesz być współtwórcą naszego wspólnego sukcesu zgłoś się do nas.

Zgłoszenie wyślij na adres: hr@edisonenergia.pl

 

artykuł sponsorowany