Sitarsky Investments: Inwestycje w odnawialne źródła energii warte 1,5 mld zł

Sitarsky Investments: Inwestycje w odnawialne źródła energii  warte 1,5 mld zł

Sitarsky Investments to firma, której główna działalność skupiona jest na rynku szeroko pojętej energii odnawialnej. Imponujący portfel inwestycyjny, w skład którego wchodzi ponad 700 projektów farm fotowoltaicznych w realizacji oraz powierzchnia wydzierżawionych gruntów przekraczająca 2500 ha, wart jest już 1,5 mld zł i stawia firmę w niekwestionowanej pozycji jednego z krajowych potentatów sektora OZE. 

 Utrzymujące się ekspresowe tempo wzrostu, ciągły rozwój i dobra kondycja branży sprawiają, że szczyt przestał być perspektywą, a stał się realnym celem – przyznaje bez skrępowania Tomasz Sitarek, właściciel firmy, i dodaje – dla nas to wciąż początek.

Nie można zapomnieć o współtwórcach sukcesu, czyli wszystkich tych, którzy obdarzyli markę zaufaniem i wydzierżawili swój nieuprawiany areał, nie tylko uzyskując w ten sposób stałe i bezpieczne źródło dochodów, ale również stając się wsparciem dla lokalnych samorządów i częścią pro-ekologicznej społeczności.

REKLAMA

Potencjał niespełniających warunków uprawy gruntów (klasa IV,V,VI) jest wciąż ogromny, a świadomość ludzi coraz większa, dlatego właśnie apetyt inwestorów nie słabnie.

REKLAMA

Rozmach oraz skala inwestycji sprawiły, że konieczne dla firmy stało się utworzenie dodatkowego pionu, który będzie odpowiedzialny za budowę oraz serwis elektrowni słonecznych przez 29 lat ich istnienia.

W tym celu powołana została spółka Sitarsky Energy, która oprócz kompleksowej realizacji farm od strony technicznej, świadczy także usługi w segmencie mikroinstalacji przydomowych oraz dla przedsiębiorstw.

– Pakiet energii słonecznej to źródło niewyczerpalne, dlatego wierzymy, że naszą pracą już dziś zaczynamy tworzyć lepsze jutro dla obecnych i przyszłych pokoleń – podsumowuje właściciel Sitarsky Investments, Tomasz Sitarek.


artykuł sponsorowany