01Cyberaton zabezpieczył grunty pod farmy PV o mocy 265 MW

01Cyberaton zabezpieczył grunty pod farmy PV o mocy 265 MW
01Cyberaton Proenergy

W drugiej połowie tego roku T&T Inwestycje 01 Sp. z o.o. spółka zależna notowanego na giełdzie NewConnect 01Cyberaton Proenergy S.A.podpisała umowy na dzierżawę gruntów o powierzchni blisko 420 ha, na których mogą być zbudowane elektrownie o mocy sięgającej 265 MW.

 

Obecnie 01Cyberaton Proenergy finaliuzje przejęcie działającej na rynku fotowoltaicznym od 2011 roku spółki T&T Proenergy Sp. o.o. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy 01Cyberaton Proenergy zdecydowało o podwyższeniu kapitału zakładowego ze 101,4 mln zł do 131,1 mln zł poprzez emisję 3,71 mln akcji imiennych serii Y o wartości nominalnej 8 zł, w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru. Nowe akcje zostaną zaoferowane Joannie Tabace i zostaną pokryte wkładem niepieniężnym w postaci 35,65 proc. udziałów w T&T Proenergy SP. z o.o.

REKLAMA

Tym samym, po realizacji pierwszego etapu przejęcia 64,35 proc. udziałów, 01Cyberaton Proenergy będzie posiadał pełen udział w kapitale spółki zależnej.

– Decyzja Walnego Zgromadzenia pozwalająca na pełne włączenie T&T Proenergy oznacza powstanie silnej grupy kapitałowej z potencjałem dalszego umacniania pozycji na polskim rynku fotowoltaicznym. Dzięki akwizycji, 01Cyberaton Proenergy osiągnie efekty synergii oraz przejmie know how i wieloletnie doświadczenie naszej spółki zależnej – komentuje Roman Tabaka, prezes zarządu 01Cyberaton Proenergy S.A.

REKLAMA

– 2020 rok jest okresem przełomowym dla 01Cyberaton Proenergy. Już dziś widzimy efekty podejmowanych decyzji z ostatnich miesięcy. W tym okresie zbudowaliśmy portfel dzierżawy gruntów pozwalający na budowę ponad 250 MW mocy fotowoltaicznych. Zdobywamy także pierwsze kontrakty – na przełomie listopada i grudnia spółka zawarła umowy na kwotę 13,39 mln zł, a łącznie w czwartym kwartale na ponad 17 mln zł –  dodaje Roman Tabaka.

Na początku października br. spółka poinformowała o zawarciu umowy na kwotę 3,64 mln zł z firmą Siła Mazur Sp. z.o.o. na budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 1,1 MW. W listopadzie zostały podpisane umowy o wartości 7,89 mln zł na budowę farm PV o mocy 3 MW, a na początku grudnia 01Cyberaton Proenergy zawarł kontrakty na kwotę 5,5 mln zł w zakresie budowy instalacji o mocy ponad 2 MW.

Spółka podaje w najnowszym komunikacie, że rozszerzyła zakres swojej oferty, wprowadzając magazyny energii, pompy ciepła oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych.

W ubiegłym tygodniu 01Cyberaton Progenergy poinformował o zawarciu umowy dystrybucyjnej z firmą Ochsner Wärmepumpen GmbH na sprzedaż i serwis pomp ciepła.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.