Nowa rodzina falowników Solplanet

Nowa rodzina falowników Solplanet
Emiter

Solplanet to nowa marka falowników na rynku, która szybko zdobyła zaufanie polskich klientów i instalatorów. Tak duży popyt związany jest ze sprawdzoną niezawodnością na naszym rodzimym rynku i sukcesem bliźniaczego falownika sprzedawanego wcześniej pod marką ZeverSolar. Falowniki te są dobrze znane z niezawodności, prostoty i dobrej relacji, jakości do ceny.

Producentem falowników Solplanet jest firma AISWEI, która od 2007r specjalizuje się w produkcji falowników fotowoltaicznych zarówno do małych instalacji domowych jak i większych instalacji firmowych. AISWEI jest również odpowiedzialny za produkcję falowników ZeverSolar oraz SMA na rynek chiński. Dzięki współpracy z niemieckim liderem na rynku europejskim – firmą SMA, falowniki Solplanet produkowane są zgodnie z normą ISO. Wygórowane normy produkcyjne sprawiają, że falowniki charakteryzują się niską awaryjnością.

Firma AISWEI posiada bogate zaplecze produkcyjne, ale również nowoczesne centrum badań i rozwoju, a także biura projektowe. Laboratoria AISWEI posiadają międzynarodową akredytację. Wszystkie falowniki przechodzą rygorystyczne testy w komorach oraz spełniają w 100% testy EMC według norm IEC61000 i EN55011, gwarantując pełne bezpieczeństwo przed falami elektromagnetycznymi.

REKLAMA

W ofercie falowników Solplanet można znaleźć pełną gamę falowników jedno- i trójfazowych. Falowniki dedykowane są zarówno dla instalacji domowych jak i firmowych, a nawet farm fotowoltaicznych. Dostępne są dwie serie falowników:

  • Seria TLC – falowniki 3-fazowe z wyświetlaczem, będące kontynuacją falownika ZeverSolar,
  • Seria ASW – kompletnie nowa seria falowników 1- i 3-fazowych bez wyświetlacza.
 

Falowniki TLC to sprawdzona technologia na rynku polskim i konstrukcja z rodziny falowników wcześniej dostępnych jako ZeverSolar. Instalatorzy doceniają te falowniki z powody prostoty montażu. Falownik można skonfigurować zarówno z poziomu smartfona jak i korzystając z wyświetlacza LCD oraz przycisków pod nim umieszczonych.

Falowniki ASW to nowa rodzina falowników Solplanet, które charakteryzują się małymi wymiarami, estetycznym wyglądem (neutralny biały kolor oraz schowane śruby), niezawodnym pasywnym chłodzeniem. Falowniki 1-fazowe posiadają niskie napięcie startowe (90V), przez co pracują z łańcuchem zawierającym 3 moduły fotowoltaiczne. Standardem jest wbudowany rozłącznik DC oraz komunikacja Wi-Fi.

Seria ASW to także falowniki 3-fazowe, które charakteryzują podobnie jak falowniki 1-fazowe  estetycznym wyglądem. Interesującą funkcjonalnością jest wskaźnik LED wizualizujący aktualnie generowaną moc. Dodatkowo falowniki Solplanet można przewymiarować do 150%. Analogicznie do serii 1-fazowej, wersja 3-fazowa także charakteryzuje się niskim napięciem startu (150V), a typoszereg zaczyna się już od 3kW i kończy na 10kW. Na pokładzie urządzenia znajduje się rozłącznik DC, komunikacja Wi-Fi/Ethernet oraz 2 układy śledzące MPP.

 

Falowniki Solplanet są tak przemyślane i skonstruowane, żeby przyspieszyć montaż i ułatwić pracę instalatorowi. Wszystkie złącza umieszczone są na zewnątrz obudowy, przez co nie ma konieczności otwierania urządzenia. W zestawie znajdują się beznarzędziowe złącza DC i AC. Takie rozwiązanie pozwala pozbyć się błędów instalacyjnych, a w przyszłości wyeliminować ewentualne awarię instalacji.

REKLAMA

Konfiguracja falowników Solplanet ASW odbywa się poprzez intuicyjną aplikację AISWEI Cloud, która jest dostępna również w języku polskim. Ponadto ta sama aplikacja jest używana przez klienta końcowego do podglądu pracy instalacji. 

Wszystkie falowniki Solplanet, niezależnie od serii, posiadają 10-letnią gwarancję „door to door” i obowiązuje ona wyłącznie na terenie polski (w pozostałych krajach 5 lat). Jest możliwość odpłatnego rozszerzenia gwarancji do 15 lub 20 lat. Bardzo dużą zaletą jest również polska infolinia serwisowa, która obsługiwana jest przez zewnętrzną firmę FixIt.

Wszystkie modele falowników Solplanet są dostępne w dystrybucji firmy Emiter. Niebawem ruszą webinaria produktowe, podczas których przedstawimy produkty i poruszymy kwestie techniczne.

 

Łukasz Stolarz, Emiter Sp. z o.o.

ul.Porcelanowa 27, 40-241 Katowice

 

artykuł sponsorowany