Instalator fotowoltaiki zawodem przyszłości. Zobądź uprawnienia z Akademią SOLSUM

Instalator fotowoltaiki zawodem przyszłości. Zobądź uprawnienia z Akademią SOLSUM
Solsum

Łącznie w polskim systemie elektroenergetycznym pracuje już ponad 350 tys. instalacji fotowoltaicznych, a ich moc na koniec 2020 roku wyniosła 3,5 GW. Jednocześnie stale występuje na rynku spore zapotrzebowanie na instalatorów fotowoltaiki świadczących wysokiej jakości usługi.

Należy wziąć pod uwagę, że w 2021 roku kończy się czas na wybudowanie farm fotowoltaicznych o mocy około 1,2 GW, które wygrały aukcje przeprowadzone w latach 2018-2019. Oznacza to, że należy zabudować farmami fotowoltaicznymi blisko 2200 ha gruntów. Taka skala inwestycji będzie skutkować powstawaniem nowych miejsc pracy w sektorze PV.

Najbliższy pełny kurs na instalatora fotowoltaiki w Akademii SOLSUM, przygotowujący do zdobycia uprawnień Urzędu Dozoru Technicznego, odbędzie się w dniach 24-26 marca 2021 r.

REKLAMA

Tak jak w poprzedniej edycji, teoria odbędzie się w wersji szkolenia online przez dedykowaną platformę. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań oraz komunikacji z prowadzącymi w trakcie trwania szkolenia.

Kurs teoretyczny w wersji online, który trwa pierwsze 2 dni, daje możliwość uczestnictwa za pośrednictwem komputera, laptopa czy smartfonu z dowolnego miejsca.

Natomiast trzeci dzień szkolenia to intensywny dzień praktyczny z montażu i uruchamiania instalacji fotowoltaicznych w najnowocześniejszym ośrodku szkoleniowym.

Dlaczego Akademia SOLSUM:

 1. Zajęcia praktyczne prowadzone są przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem – 10 lat doświadczenia w budowie farm fotowoltaicznych, systemów magazynowania energii, instalacji prosumenckich.
 2. Najnowocześniejszy ośrodek szkoleniowy z dostępem do laboratorium fotowoltaicznego z “komorą słońca” do badania jakości modułów PV i STC (jedyny ośrodek szkoleniowy w Polsce z tak zaawansowanym wyposażeniem), do dyspozycji uczestników także: instalacja fotowoltaiczna sieciowa, off-grid, hybrydowa, carport fotowoltaiczny, profesjonalne mierniki, omówienie na żywo  współpracy PV ze stacjami ładowania i pompami ciepła – te wszystkie typy instalacji dostępne na miejscu szkolenia.
 3. Program szkolenia dostosowany również dla osób bez doświadczenia w branży elektrycznej i fotowoltaice, szkolenie rozpoczyna się od podstaw.
 4. Wysoka zdawalność egzaminów UDT, SEP po ukończeniu kursu.
 5. Jest to najbardziej kompleksowe szkolenie dotyczące instalacji pv aktualnie na rynku – 58. edycja.
 6. Akademia SOLSUM prowadzi szkolenia od 2012 r., podczas których łącznie zostało przeszkolonych ponad 2 tys. osób.
 7. Jesteśmy akredytowaną przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT) jednostką szkoleniową, posiadamy znak jakości standardów szkoleniowych MSUES przyznawany tylko ośrodkom spełniającym najwyższe standardy szkoleniowe.
 8. Nie jest to szkolenie producenta, omawiamy zalety i wady różnych rozwiązań z branży fotowoltaicznej.
 9. Podczas szkolenia przedstawiamy doświadczenia zebrane podczas kilku lat pracy z instalacjami PV jak i nowe trendy na rynku fotowoltaiki
 10. Uprawnienia elektryczne SEP do 1kV zakończone egzaminem państwowym, które są niezbędne do prac związanych z podłączaniem instalacji fotowoltaicznych.
 11. Możliwość nawiązania współpracy po szkoleniu w zakresie zakupu komponentów, handlowym, montażowym.

Szczegółowy zakres tematyczny szkolenia i informacje organizacyjne >>> 

REKLAMA

Na hasło: Gramwzielone przy zapisie przekazujemy dodatkowo 150 zł rabatu na 3-dniowy kurs.

Hasło wystarczy podać mailowo lub telefonicznie przy zapisie uczestnika.

Badanie jakości modułów w komorze słońca. Fot. Solsum.

 

artykuł sponsorowany