Foton Technik wykona instalacje fotowoltaiczne dla klientów Ikea

Foton Technik wykona instalacje fotowoltaiczne dla klientów Ikea
ABB

Ikea, która od kilku lat sprzedaje w naszym kraju sprzedaje domowe instalacje fotowoltaiczne, pozyskała nowego partnera, który będzie odpowiadać za ich montaż. Wcześniejszy partner Ikei w obszarze fotowoltaiki ma nadal świadczyć usługi związane z gwarancją wykonanych instalacji.

Obecnie oferta domowej fotowoltaiki w Ikea dostępna jest w 9 krajach, a szwedzki koncern dąży do tego, aby do 2025 roku była ona dostępna na wszystkich 30 rynkach, na których prowadzi swoją działalność.

Polska była jednym z pierwszych krajów, w których Ikea wprowadziła kompleksową usługę sprzedaży i montażu paneli fotowoltaicznych.

REKLAMA

Oferta dotycząca domowej fotowoltaiki pojawiła się w sklepach Ikei w naszym kraju w kwietniu 2017 roku. Zaoferowano wówczas zestawy fotowoltaiczne na modułów marki Canadian Solar w dwóch wariantach, tradycyjnym i z czarną ramą – w obu przypadkach o mocy 280 Wp, a także z wykorzystaniem falowników należącej do SMA marki Zeversolar lub izraelskiego producenta SolarEdge oraz konstrukcjami mocującymi polskiej firmy Baks.

Na moduły fotowoltaiczne zaoferowano 10-letnia gwarancja produktowa oraz 25-letnia gwarancja na zachowanie 80 proc. uzysku energii. Gwarancja produktowa na falowniki Zevesolar wynosi 10 lat, a SolarEdge – 12 lat. Gwarancja na konstrukcję wynosi 10 lat, a na montaż 5 lat.

W ciągu 3 lat nasz kraj stał się jednym z kluczowych rynków Ikea pod względem liczby wykonanych instalacji PV.

Za montaż instalacji oferowanych przez Ikeę odpowiadała początkowo firma Geo Solar. Teraz jednak Ikea pozyskała nowego partnera, który będzie montować dla jej klientów domowe instalacje PV.

REKLAMA

Wybór padł na firmę Foton Technik, która do tej pory zrealizowała ponad 17 tys. tego rodzaju instalacji.

Współpraca z nowym partnerem to jednocześnie nowa odsłona dotychczasowej oferty „Ikea. Energia słoneczna dla domu”.

Ikea oraz Foton Technik informują, że wspólnie wypracowały nową i jeszcze lepszą ofertę, której podstawą ma być przyjazna dla klienta ścieżka sprzedaży. Cały proces – od jego rozpoczęcia, aż po kompleksową realizację będzie mógł odbywać się zdalnie, bez konieczności odwiedzania klienta w domu. Nowością w ofercie jest też otwarcie się na biznesowych klientów Ikea.

Poprzedni partner szwedzkiego koncernu w zakresie oferty instalacji fotowoltaicznych, firma Geo Solar, ma nadal świadczyć serwis gwarancyjny dla klientów, dla których zrealizował usługę sprzedaży oraz montażu paneli fotowoltaicznych we współpracy z Ikea.

Bezpłatna gwarancja obejmuje moduły fotowoltaiczne (25 lat), falownik (10 lat), a także 5 lat na jakość wykonania oraz ilość produkowanej energii (prognoza oraz monitoring). Ewentualne reklamacje związane z instalacją fotowoltaiczną należy składać do gwaranta, czyli Geo Solar.

redakcja@gramwzielone.pl 


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o