Firma z rynku mikroinstalacji ogłasza przetarg na moduły o mocy 200 MWp

Firma z rynku mikroinstalacji ogłasza przetarg na moduły o mocy 200 MWp
Edison Energia

Grupa Edison Energia będąca jednym z największych graczy na rynku fotowoltaiki prosumenckiej w Polsce ogłosiła przetarg na zakup modułów o mocy 200 MWp. Prognoza zarządu Edison Energia na ten rok to budowa instalacji o mocy około 100 MWp, w tym kilka MWp ma powstać w rozwijanych przez spółkę naziemnych farmach PV.

Celem przetargu jest zapewnienie dostaw dla wszystkich spółek w grupie Edison Energia w drugiej połowie 2021 r. Wystosowane zapytanie ofertowe obejmuje szeroki wachlarz modeli, w tym jednostronne moduły 350-500 Wp, dwustronne moduły dla projektów farm fotowoltaicznych i moduły wykonane w technologii full-black dla realizacji typu premium.

Procesem ofertowym kieruje Menlo Electric, spółka wchodząca w skład Edison Energia, która jest odpowiedzialna za zakupy i logistykę w ramach grupy oraz w odniesieniu do powiązanych partnerów.

REKLAMA

Konsolidacja procesów zakupowych w ramach wszystkich spółek Menlo Electric umożliwia nam korzystanie z efektów skali i zarządzanie ryzykiem zmiennych kursów walut oraz kosztami logistyki – mówi Marta Walendzewicz, dyrektor finansowa Menlo Electric.

Oferty wstępne można składać do 5 lutego.

Jak informuje w korespondencji z portalem Gramwzielone.pl Mateusz Skwirut z Edison Energia, w ostatnich miesiącach 2020 r. spółka wykonywała miesięcznie ponad tysiąc instalacji PV o łącznej mocy przekraczającej 5 MWp.


REKLAMA

W całym 2020 roku Edison Energia zrealizował ponad 8 tys. instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy około 40 MWp.

Cel zarządu spółki na 2021 rok to osiągnięcie poziomu 100 MWp w wykonanych instalacjach PV.

W tym roku Edison Energia zrealizuje również własne instalacje fotowoltaiczne w postaci 5 naziemnych farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 4,8 MWp. Zakupione przez spółkę projekty posiadają gwarancje rozliczenia ujemnego salda dzięki skutecznemu udziałowi w aukcji z 2018 roku.

Wiadomo, że w tych projektach wykorzystane zostaną dwustronne moduły fotowoltaiczne serii Tiger Pro od Jinko Solar.

Z kolei w segmencie prosumenckim w ofercie Edison Energia pojawiły się pompy ciepła.

– Od początku naszej działalności budowaliśmy naszą markę jako dostawcy najwyższej jakości instalacji dla prosumentów. W 2020 r. do naszej oferty włączyliśmy pompy ciepła i rozpoczęliśmy budowę portfolio projektów w zakresie farm fotowoltaicznych. W styczniu bieżącego roku wprowadzamy na rynek nową linię produktów, aby móc zaoferować nasze instalacje w bardziej konkurencyjnych cenach. Różnorodność dostępnych ofert wymaga zbudowania portfolio modułów dopasowanych do konkretnych potrzeb – komentuje Kamil Sankowski, członek zarządu ds. sprzedaży Edison Energia.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.