Solarny carport dla Porsche Inter Auto Polska

Solarny carport dla Porsche Inter Auto Polska
SunRoof

Polsko-szwedzki startup SunRoof, który wdraża koncepcję instalacji fotowoltaicznych zintegrowanych z dachami, nawiązał współpracę z firmą Porsche Inter Auto Polska. Jednym z pierwszych efektów wspólnych działań ma być budowa solarnego carportu dla pojazdów elektrycznych.

Pierwszym etapem współpracy SunRoof i Porsche Inter Auto Polska będzie budowa carportu na terenie warszawskiego salonu Porsche Inter Auto na Okęciu, która jest planowana na 2021 rok.

Garaże parkingowe zostaną wyposażone w panele fotowoltaiczne, a solarna wiata pozwoli na jednoczesne ładowanie nawet do kilku samochodów elektrycznych. 

REKLAMA

SunRoof taką samą technologię oferuje dla domów czy budynków użyteczności publicznej. – Współpraca z Porsche Inter Auto Polska daje nam także możliwość, aby do naszej idei dołączyć kolejny element – wybór bardziej zrównoważonego środka transportu – samochodu z napędem elektrycznym lub hybrydowym – komentuje Lech Kaniuk, CEO SunRoof.

SunRoof podkreśla, że wraz z rozwojem domów z pompami ciepła i foliami grzewczymi, rynku IoT (Internet of Things) oraz rosnącą popularnością samochodów elektrycznych i hybrydowych, konsumpcja energii elektrycznej będzie rosła i konieczny jest rozwój infrastruktury wspierającej ten trend – zarówno w przestrzeni publicznej, jak i we własnym domu.


REKLAMA

Dach solarny SunRoof składa się z trzech warstw. Pierwsza warstwa to system izolacji zapewniający 100 proc. wodoszczelności. Warstwa środkowa to podkonstrukcja montażowa. Natomiast zewnętrzna warstwa zbudowana jest z modułów monokrystalicznych typu glass-glass, które przekształcają promienie słoneczne w energię elektryczną.

Technologia dachów solarnych opracowana przez SunRoof jest już stosowana w ponad 100 domach w Szwecji, Norwegii, Polsce i Szwajcarii. W grudniu 2020 r. SunRoof informował o wejściu na rynek niemiecki.

Porsche Inter Auto to sieć salonów samochodowych, która zajmuje się sprzedażą i obsługą serwisową takich marek, jak Volkswagen, Audi, Porsche, Škoda, Lamborghini, Bentley, Volkswagen Samochody Użytkowe.

Grupa Porsche Inter Auto Polska w 2020 roku była odpowiedzialna za 18 proc. rejestracji nowych samochodów elektrycznych Audi w Polsce. W przypadku marki Porsche udział wyniósł 23 proc.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.