Aleo Solar wprowadza moduł fotowoltaiczny o mocy 400 W

Aleo Solar wprowadza moduł fotowoltaiczny o mocy 400 W
Aleo Solar

Niemiecki producent paneli fotowoltaicznych wprowadza do oferty moduł do zastosowań na dachach od trzeciego kwartału 2021 roku. Aleo Solar zainstaluje w swojej fabryce nową linię produkcyjną dla nowego produktu.

Niemiecki producent paneli fotowoltaicznych Aleo Solar planuje uruchomienie nowej linii produkcyjnej w swojej fabryce w Prenzlau we wschodnich Niemczech.

Firma nie podała szczegółów na temat wydajności linii produkcyjnej, ale zapowiedziała, że będzie ona przeznaczona do produkcji nowej serii paneli fotowoltaicznych o mocy 400W dla instalacji na dachach, które planuje wprowadzić na rynek w trzecim kwartale tego roku. Moduły będą posiadały czarny lub biały tył.

REKLAMA

Firma Aleo Solar, która od 2001 roku produkuje i rozwija produkty fotowoltaiczne w regionie Brandenburgii, zamierza również zaoferować mniejszy moduł, który będzie można łączyć z modułami standardowymi.

W ten sposób trudne powierzchnie dachowe, takie jak dachy dwuspadowe lub czterospadowe, mogą być skuteczniej pokrywane modułami fotowoltaicznymi.

Producent modułów fotowoltaicznych  nie podał początkowo żadnych dalszych szczegółów dotyczących specyfikacji nowej serii modułów.

REKLAMA

– Jako niemieckie przedsiębiorstwo, przy budowie nowej linii szczególnie ważne jest dla nas wzmocnienie lokalnego rynku i stworzenie bardzo zrównoważonego produktu – mówi prezes Aleo Solar William Chen.

Większość urządzeń dla nowej linii będzie pochodzić z Europy.

Aleo Solar jest producentem z bardzo długim doświadczeniem odnośnie fotowoltaiki integrowanej, tzn. modułami wewnątrzdachowymi aleo solrif w dwóch rozmiarach i szkłem fotowoltaicznym dla budownictwa aleo Elegante.

Obie serie rozwiazań mają min. 25-letnią gwarancję na produkt. Więcej szeczegółów w wcześniejszym artykule opublikowanym na portalu Gramwzielone.pl pod tym linkiem.

 

 

artykuł sponsorowany