Edison zbuduje farmy PV na modułach o mocy 525 Wp

Edison zbuduje farmy PV na modułach o mocy 525 Wp
Edison Energia

Działająca dotąd głównie na rynku dachowych instalacji fotowoltaicznych firma Edison Energia rozszerza działalność na obszar naziemnej fotowoltaiki. Firma podkreśla, że na swoich farmach PV wykorzysta jako pierwsza w Polsce dwustronne moduły fotowoltaiczne Jinko Solar o mocy wynoszącej aż 525 Wp.

W portfelu Edison Energia znalazło się 5 projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 4,8 MW. Wszystkie posiadają gwarancje rozliczenia tzw. ujemnego salda dzięki skutecznemu złożeniu ofert w aukcji przeprowadzonej przez Urząd Regulacji Energetyki w 2018 roku.

Projekty fotowoltaiczne Edison Energia są zlokalizowane na terenie województw pomorskiego (Miłocice), wielkopolskiego (Nowe, Karpicko) i lubuskiego (Dąbrówka Wlkp., Konin Żagański).

REKLAMA

– To nowy rozdział w Edison Energia. Od tej pory nie tylko będziemy jedną z największych firm fotowoltaicznych w Polsce. Będziemy również producentem energii elektrycznej dzięki zakupowi farm fotowoltaicznych. Tym samym pokazujemy naszą wiarę w rynek inwestując w to samo, w co inwestują nasi klienci – mówi Kamil Sankowski, członek zarządu ds. sprzedaży Edison Energia.

Budowa farm fotowoltaicznych ma rozpocząć się jeszcze w tym kwartale.

Spółka podkreśla, że  będzie pierwszym inwestorem w Polsce, którego farmy zostaną wyposażone w najnowsze moduły Jinko Solar – Tiger Pro o mocy 525 Wp. Są to dwustronne moduły fotowoltaiczne, mogące produkować energię elektryczną zarówno z promieni słonecznych padających od góry, jak również z promieni odbitych od podłoża.

Według Jinko Solar ich zastosowanie przełoży się na zwiększenie produktywności z farm PV realizowanych przez Edison Energia średnio o 10 proc. w porównaniu do uzysków energii, które zostałyby wygenerowane przy wykorzystaniu modułów jednostronnych.


REKLAMA

Jako pierwszy inwestor w Polsce będziemy korzystali z nowej serii modułów Tiger Pro jednego z największych producentów na świecie, firmy Jinko Solar. Do tej samej serii należą moduły fotowoltaiczne, które instalujemy u naszych klientów. Każdy klient, który jest zainteresowany naszą ofertą, może więc mieć pewność, że są one najwyższej jakości, gdyż stosujemy je sami na własnych inwestycjach. A są to inwestycje niebagatelne, dlatego że tych modułów będziemy mieli na farmach prawie 10 000 – informuje Bartosz Majewski, członek zarządu ds. operacyjnych Edison Energia.

Edison Energia zapowiada jednocześnie przejęcia i rozwój kolejnych projektów naziemnych farm fotowoltaicznych. – Nasze portfolio farm fotowoltaicznych jeszcze w tym roku znacznie się powiększy – zapowiada Kamil Sankowski.

Edison Energia należy do liderów polskiego rynku fotowoltaicznego w segmencie dachowych, prosumenckich instalacji fotowoltaicznych.

Jak informował w korespondencji z portalem Gramwzielone.pl Mateusz Skwirut z Edison Energia, w ostatnich miesiącach 2020 r. spółka wykonywała miesięcznie ponad tysiąc instalacji PV o łącznej mocy przekraczającej 5 MWp.

W całym 2020 roku Edison Energia zrealizował ponad 8 tys. instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy około 40 MWp.

Cel zarządu spółki na 2021 rok to osiągnięcie poziomu 100 MWp w wykonanych instalacjach PV.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.