Firma z rynku PV sięga po crowdfunding

Firma z rynku PV sięga po crowdfunding
Q Cells

Farmy Fotowoltaiki SA, spółka należąca do notowanej na NewConnect firmy Berg Holding, chce pozyskać z planowanej akcji crowdfundingowej fundusze warte 4,05 mln zł.

Oferta akcji promowana za pośrednictwem platformy Crowdway ruszy we wtorek 9 marca o godz. 9. Dzień wcześniej zostaną upublicznione szczegóły emisji.

Kamil Kita, prezes Farm Fotowoltaiki SA, informuje, że środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na budowę farmy fotowoltaicznej w Nagoszynie na Podkarpaciu o mocy 1 MW, którą spółka zrealizuje we współpracy z Columbus Energy. Uruchomienie instalacji planowane jest na początek 2022 roku.

REKLAMA

– Spółka obecnie dewelopuje projekty o łącznej mocy 72 MW. Nabywane przez inwestora – w ramach crowdfundingu udziałowego – akcje Farm Fotowoltaiki nie będą ograniczały jego zysków jedynie do tych uzyskiwanych z tytułu aktualnie realizowanych inwestycji, lecz dadzą mu także udział we wszystkich, które w przyszłości będą generowane przez spółkę – mówi Kamil Kita, prezes Farm Fotowoltaiki SA.

Spółka zapowiada, że od 2023 roku będzie regularnie wypłacać dywidendę w wysokości 90 proc. wolnych przepływów pieniężnych, a 10 proc. pozostawi w formie rezerwy na lata następne.

– Farmy Fotowoltaiki to pierwszy projekt z branży solarnej promowany na platformie Crowdway. Od samego początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów. Na tydzień przed startem kampanii w Alercie Inwestora mieliśmy zapisanych ponad 1150 osób. Ta liczba potwierdza, że OZE będzie coraz bardziej skupiało uwagę rynku kapitałowego – mówi Marcel Rowiński, dyrektor operacyjny w Crowdway.


REKLAMA

Spółka pod koniec lutego br. poinformowała o aktualizacji strategii rozwoju. Dzięki jej realizacji ma osiągać przychody ze sprzedaży na poziomie ok. 9,7 mln zł rocznie w perspektywie kolejnych 15 lat, co łącznie daje kwotę ponad 145 mln zł.

Zaktualizowana strategia Farm Fotowoltaiki na lata 2021-2023 zakłada pozyskanie w tym roku kapitału zewnętrznego od 4 do 10 mln zł na sfinansowanie bieżącej działalności oraz planowanych inwestycji.

Farmy Fotowoltaiki zamierzają ponadto zainwestować w podmiot działający na rynku fotowoltaiki w formie zakupu udziałów na poziomie 5– 45 proc.

W latach 2021-2022 spółka chce zrealizować instalacje fotowoltaiczne o mocy od 1 MW do 10 MW, natomiast w latach 2022-2023 o mocy do 40 MW.

W ubiegłym miesiącu Farmy Fotowoltaiki poinformowały o podpisaniu umowy dzierżawy działki na okres 29 lat w celu budowy trzech farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 3 MW. Umowa jest częścią strategii, która zakłada powstanie co najmniej 25 projektów farm fotowoltaicznych. Powstają one w ramach spółek celowych w konsorcjum zawiązanym przez Farmy Fotowoltaiki oraz Columbus Energy pod nazwą Columbus&Farmy Sp. z o.o.

Kolejne środki na inwestycje Farmy Fotowoltaiki chcą pozyskać z rynku NewConnect. Spółka podpisała umowę z Kancelarią Adwokacką Kramer i Wspólnicy, która wesprze proces wejścia spółki na NewConnect. Debiut planowany jest na przełomie 2021/22 r.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.