Gotowe zestawy do magazynowania energii

Gotowe zestawy do magazynowania energii
Soltec

Rozwój rynku magazynów energii w Polsce jest nieunikniony, zwłaszcza w zakresie rozwiązań prosumenckich, które pomogą dystrybutorom energii osiągnąć stabilność i bezpieczeństwo. Konfiguracja oraz dobór domowego magazynu bywają skomplikowane, dlatego Soltec, bazując na własnym kilkunastoletnim doświadczeniu w obszarze instalacji hybrydowych i off-grid, przygotował gotowe zestawy do magazynowania energii, które mogą odpowiedzieć na potrzeby prosumentów.

Z uwagi na plany rządowego dofinansowania oraz dynamiczny rozwój technologii ogniw litowych kwestia magazynowania energii jest coraz szerzej omawiana zarówno przez prosumentów, jak i instalatorów.

System energetyczny dynamicznie się zmienia, a odnawialne źródła energii i indywidualni wytwórcy odgrywają w nim coraz większą rolę. Dalszy rozwój mikroinstalacji w Polsce może jednak zostać wstrzymany przez bariery techniczne wynikające ze stanu sieci niskiego i średniego napięcia. Magazyny energii mogą częściowo rozwiązać ten problem, zapewniając bezpieczeństwo prosumentom, a dostawcom energii stabilność sieci energetycznej.

REKLAMA

– Energia elektryczna dostarczana do akumulatorów przechowywana jest w postaci chemicznej, a gdy zachodzi potrzeba, zostaje ona przekształcona i zwrócona ponownie w formie energii elektrycznej. Jest to sposób na zmaksymalizowanie autokonsumpcji energii wyprodukowanej przez własną instalację PV. Magazyny w zależności od producenta i modelu mają też wiele innych funkcji oraz korzyści, które obniżają koszty ich zakupu – komentuje Krzysztof Bukała, Product Manager w firmie Soltec.

– Zapewnienie stałego zasilania energią wybranych urządzeń w domu bez względu na dostępność sieci energetycznej, zmniejszenie wysokości rachunków za energię niezależnie od niekorzystnych zmian taryf energetycznych czy osobiste uczestnictwo prosumenta w „zielonej” transformacji to bezsprzeczne korzyści posiadania magazynu energii – wylicza Krzysztof Bukała.

Gotowe rozwiązania od Soltec

W ofercie Soltec znajduje się kilka wariantów zestawów do magazynowania energii w ramach gotowej listy urządzeń, które mogą stać się częścią instalacji PV i odpowiedzą na różne potrzeby prosumentów.

Gotowe zestawy do magazynowania energii to znaczne ułatwienie dla instalatorów. Proponowane przez nas urządzenia mogą służyć zarówno do rozbudowania istniejącej już instalacji, jak i być elementem dopiero tworzonego systemu. Zestawy można dopasowywać w zależności od indywidualnych potrzeb klienta, takich jak na przykład: posiadanie funkcji UPS/EPS, możliwość rozbudowywania systemu w przyszłości, opcja ładowania samochodu elektrycznego lub hybrydowego, dostosowywanie do różnego rodzaju instalacji fotowoltaicznych i inne – dodaje Krzysztof Bukała.

REKLAMA

Każdy zestaw składa się z inwertera oraz dedykowanej baterii wraz z zestawem niezbędnych akcesoriów. Wśród proponowanych rozwiązań znajdują się:

Soltec posiada równie bogatą ofertę w zakresie komponentów niezbędnych do budowy systemu z magazynem energii, takich jak: akumulatory, inwertery, ładowarki, regulatory ładowania, konwertery, elementy monitoringu oraz dodatkowe akcesoria.

Firma oferuje także wsparcie w zakresie projektowania magazynów energii w odpowiedzi na spersonalizowane potrzeby klienta.

Sprawdź gotowe rozwiązania dla swoich klientów: https://soltec.pl/pl/60-magazyny-energii

Potrzebujesz pomocy w zakresie projektowania magazynu energii? Skontaktuj się z nami: https://soltec.pl/pl/content/8-kontakt

artykuł sponsorowany