Preferencyjny kredyt na fotowoltaikę dla rolników od Taurona

Preferencyjny kredyt na fotowoltaikę dla rolników od Taurona
Tauron

Tauron rozszerza ofertę dotyczącą fotowoltaiki o instalacje przeznaczone dla rolników. Zaletą oferty Taurona ma być nisko oprocentowany kredyt, z którego mają być finansowane elektrownie fotowoltaiczne.

Dotychczas zakup paneli fotowoltaicznych z preferencyjnym finansowaniem Tauron oferował klientom indywidualnym.

W ubiegłym roku ponad 40 proc. gospodarstw domowych, które kupiły fotowoltaikę od Taurona, skorzystało z kredytu 0 proc., a ok. 10 proc. z nich zamontowano panele fotowoltaiczne, biorąc kredyt ratalny z niskim oprocentowaniem. Teraz taki mechanizm finansowania Tauron przygotował dla gospodarstw rolnych.

REKLAMA

Rafał Soja, prezes zarządu Tauron Sprzedaż, informuje, że w 2020 roku fotowoltaikę kupiło od zarządzanej przez niego spółki sześć razy więcej klientów niż w 2019 r.

– Ta ogromna skala wzrostu zamontowanych paneli fotowoltaicznych świadczy o tym, że oferta Taurona na panele PV z atrakcyjnym kredytem jest istotnym argumentem na rzecz zakupu mikroinstalacji. Jesteśmy przekonani, że również nasza nowa oferta dla gospodarstw zajmujących się działalnością rolniczą spotka się z dużym zainteresowaniem i przyczyni się do rozwoju źródeł OZE na obszarach wiejskich – komentuje Rafał Soja.


REKLAMA

Tauron podkreśla, że oprócz preferencyjnego finansowania zaletą jego oferty związanej z fotowoltaiką ma być m.in. szeroki zakres gwarancji na elementy instalacji fotowoltaicznej.

Spółka podkreśla, że rolnicy, którzy płacą podatek rolny, mogą odliczyć nawet 25 proc. kosztów poniesionych na instalację fotowoltaiczną. Ulga inwestycyjna na fotowoltaikę może zostać rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia inwestycji.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za montowaniem paneli fotowoltaicznych w gospodarstwach rolnych jest wsparcie finansowe, które można uzyskać w ramach programu Agroenergia.

Program jest realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który na razie nie informuje jednak, kiedy i na jakich warunkach zostanie uruchomiona nowa edycja Agroenergii.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.