Hybrydowy falownik z serii ET od GoodWe dostępny już w Polsce

Hybrydowy falownik z serii ET od GoodWe dostępny już w Polsce

Firma GoodWe, która według raportu przygotowanego przez grupę Wood Mackenzie w 2019 roku została uznana za światowego lidera wśród producentów falowników hybrydowych z ponad 15% udziałem w rynku globalnym, wprowadza na polski rynek trójfazowe falowniki hybrydowe z serii ET, dedykowane zarówno do zastosowań domowych, jak i komercyjnych.

Producent zapewnia, że zastosowane rozwiązania, takie jak zintegrowana funkcja bezprzerwowego zasilania (UPS) z automatycznym czasem przełączania poniżej 10 milisekund, funkcja ograniczenia eksportu oraz możliwość przeciążenia falownika po stronie prądu przemiennego na poziomie 10% mają przyczynić się do optymalizacji działania systemu fotowoltaicznego, maksymalizacji zużycia własnego oraz zwiększenia własnej niezależności energetycznej.

Trójfazowy wysokonapięciowy falownik hybrydowy GoodWe z serii ET jest dostępny w klasach mocy od 5kW do 10kW. Produkt ten jest niezwykle kompaktowy i lekki, o maksymalnej sprawności 98,2%, wyposażony w funkcję zasilania awaryjnego (UPS), zasilania rezerwowego (backup), funkcje ładowania AC oraz system komunikacji EMS z otwartym protokołem.

REKLAMA

Aby w pełni zmaksymalizować swoją wydajność podczas ekstremalnych upałów i mrozów, seria ET pozwala na przewymiarowanie po stronie prądu stałego na poziomie 30%, a szeroki zakres napięcia akumulatora (180V – 600V) zapewnia użytkownikom jeszcze większą   elastyczność i kompatybilność z akumulatorami wiodących producentów.

Falowniki te posiadają zintegrowaną funkcję bezprzerwowego zasilania (UPS) z automatycznym czasem przełączania poniżej 10 milisekund, zapewniając tym samym maksymalną energooszczędność w czasie, kiedy sieć jest aktywna oraz niezależność i bezpieczeństwo w przypadku zakłóceń lub awarii w systemach elektroenergetycznych. W porównaniu z funkcją EPS (ang. Emergency Power Supply), UPS jest znacznie lepiej przystosowana do odbiorników indukcyjnych, takich jak klimatyzatory, lodówki i pompy ciepła, gwarantując nieprzerwane zasilanie w czasie awarii sieci, i jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Na czym polega różnica pomiędzy funkcją UPS a EPS?

UPS (funkcja bezprzerwowego źródła zasilania): podczas przerw w dostawie prądu umożliwia dostarczenie energii z rezerwowego źródła zasilania do podłączonych odbiorników w ciągu 10 milisekund. Funkcja UPS zapewnia ciągłość zasilania i nieprzerwaną dostawę energii elektrycznej.

EPS (funkcja awaryjnego źródła zasilania): podczas przerw w dostawie prądu umożliwia dostarczenie energii z rezerwowego źródła zasilania w ciągu 5-10 sekund. Korzystając z funkcji EPS odbiorniki są bardziej narażone na utratę napięcia.

Kompaktowe wymiary (415x516x160 mm) i niewielka waga (25 kg) falownika zdecydowania ułatwiają jego montaż i eksploatacje zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dzięki systemowi chłodzenia, który jest oparty na technologii naturalnej konwekcji, inwertery serii ET charakteryzują się cichą pracą (<30 dB) i długą żywotnością.

 Polska przechodzi fotowoltaiczną rewolucję. Już ponad 300 tys. odbiorców korzysta z energii słonecznej oraz prosumenckiego rozliczenia energii oddanej do sieci. Następnym krokiem w rozwoju rynku będzie zapewnienie użytkownikom bezpieczeństwa nieprzerwanych dostaw energii w momencie awarii sieci energetycznej wraz z optymalizacją wykorzystania produkowanej energii w domu. Już dzisiaj zależymy od energii elektrycznej w znacznym stopniu. W przyszłości w związku z rosnącym wykorzystaniem energii elektrycznej w celu zapewnienia ciepła ta zależność będzie się pogłębiać, wraz ze wzrostem popularności pomp ciepła, mat grzewczych i innych podobnych urządzeń. GoodWe jest liderem na globalnym rynku falowników hybrydowych, które są już dostępne u naszych partnerów w Polsce – mówi Daniel Moczulski, CEE Territory Manager GoodWe.

Najważniejsze zalety falowników hybrydowych GoodWe Serii ET:

  1. Kompatybilność z wysokonapięciowymi akumulatorami wiodących producentów.
  2. Funkcja bezprzerwowego zasilania – przełączanie z trybu ON-GRID do BACK-UP w ciągu 10 ms.
  3. Elastyczne zastosowanie poprzez możliwość konfiguracji większej liczby modułów (np. inwerter GW10K-ET pozwala na połączenie 13kW modułów fotowoltaicznych).
  4. Naturalna konwekcja (bez wentylatora) = cicha praca (<30dB) =  długa żywotność.
  5. IP65 – wysoki stopień ochrony.
  6. Zdolność przeciążeniowa w ciągu 60s wynosi 165-200% prądu znamionowego.
  7. Inteligentny system zarządzania: falownik w celu szybkiej konfiguracji ma wstępnie ustawionych kilka praktycznych trybów pracy. Istnieje możliwość zmiany ustawień przez użytkownika.
  8. Łatwy montaż: kompaktowe wymiary, niewielka waga, wszystkie elementy znajdują się w jednym opakowaniu.
  9. Bezpłatny monitoring: SEMS Portal (w wersji polskiej); zarządzanie i konfiguracja falownika za pomocą aplikacji.
  10. Lokalny serwis i wsparcie techniczne: Europejskie centrum naprawcze znajduje się w Polsce, a wsparcie techniczne oraz opiekę serwisową zapewnia zespół polskojęzycznych specjalistów.

O GoodWe

GoodWe jest wiodącym światowym producentem falowników fotowoltaicznych i rozwiązań w zakresie magazynowania energii, notowanym jako spółka akcyjna Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju (kod giełdowy: 688390).

REKLAMA

Przy łącznej ilości ponad dwóch milionów wyprodukowanych falowników i zainstalowanych 23 GW w ponad 100 krajach, inwertery fotowoltaiczne od GoodWe o mocy od 0,7 kW do 250 kW są stosowane w systemach budynków mieszkalnych i komercyjnych, przemysłowych i wielkoskalowych. GoodWe zatrudnia ponad 2000 pracowników w 15 krajach i według raportu przygotowanego przez grupę Wood Mackenzie jest światowym liderem wśród producentów falowników hybrydowych w 2020 roku. Firma GoodWe została również sklasyfikowana przez IHS Markit jako jeden z 10 najlepszych producentów falowników i zdobyła pięć nagród z rzędu od TUV Rheinland „All Quality Matters”.

Więcej informacji na temat falowników GoodWe znajduje się na stronie producenta: www.pl.goodwe.com  


Daniel Moczulski

CEE Territory Manager

Nr tel.: +48 602 772 938

E-mail: daniel.moczulski@goodwe.com

Orysya Levchenko

CEE Marketing Manager

Nr tel.: +48 729 596 462

E-mail: orysya.levchenko@goodwe.com


artykuł sponsorowany