Kolejna firma montująca PV chce wejść na NewConnect

Kolejna firma montująca PV chce wejść na NewConnect
Fotolia

Happy Energy S.A., firma działająca w obszarze montażu instalacji fotowoltaicznych oraz instalacji grzewczych głównie w południowo-wschodniej Polsce, zamierza w przyszłym roku zadebiutować na rynku NewConnect. W ubiegłym roku Happy Energy wypracował spory zysk. 

Happy Energy specjalizuje się w montażu instalacji fotowoltaicznych o mocy do 50 kW oraz instalacji grzewczych – pomp ciepła, kotłów gazowych oraz elektrycznych. Obecnie spółka działa głównie na terenie centralnej, południowo-wschodniej oraz południowo-zachodniej Polski.

Swoją działalność spółka zaczęła zaledwie w 2019 roku, jednak może już pochwalić się sporym portfolio realizacji. Jak mówi Albert Durda, prezes Happy Energy, kierowana przez niego firma zrealizowała dotąd już niemal tysiąc instalacji o łącznej mocy prawie 4 MWp. W ubiegłym roku Happy Energy wypracował 1,6 mln zysku netto.

REKLAMA

– W tym roku chcemy znacząco poprawić ten wynik. Pierwsze dwa miesiące bieżącego roku były bardzo dobre dla Happy Energy, odnotowaliśmy 3-krotny wzrost przychodów względem wyników z roku ubiegłego, a jest to dopiero początek wzrostów. Ten rok może być dla nas rekordowy – komentuje Albert Durda.


REKLAMA

– Dywersyfikujemy działalność poprzez wejście w sprzedaż i montaż pomp ciepła, kotłów gazowych oraz kotłów elektrycznych. Docelowym założeniem jest to, aby nasz biznes opierał się na pięciu filarach. Oprócz wcześniej wskazanych, będzie to również platforma fotowoltaiczna b2b – dodaje.

W celu sprostania rosnącemu zapotrzebowania na rynku, Happy Energy rozważa dalszy rozwój biznesu przez giełdę. W optymistycznym wariancie Happy Energy ma być notowana na rynku NewConnect na początku przyszłego roku.

– Naturalnie kolejnym krokiem będzie dostosowanie spółki do standardów podmiotów publicznych, a następnie ubieganie się o dołączenie do grona spółek giełdowych rynku NewConnect. Rozwój przez giełdę uważam za optymalny i najbardziej efektywny dla Happy Energy. Jeśli wszelkie formalne procesy przejdziemy bez większych turbulencji, to już w pierwszym półroczu 2022 r. będziemy notowani na NewConnect – ocenia Albert Durda.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.