Energia słoneczna w czarnym sporcie. Pomoże naszym żużlowcom!

Energia słoneczna w czarnym sporcie. Pomoże naszym żużlowcom!
Lumifil

Półtora roku testów i w końcu jest. Wraz z naszym sponsorem Grupą Lumifil oraz Janusz PV będziemy pierwszym na świecie klubem, który wprowadza nowatorskie rozwiązanie, wykorzystujące najnowsze technologie i energię słoneczną.

Zawodnicy ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM od nowego sezonu korzystać będą z silników… napędzanych naturalną energią! Dzięki wsparciu Grupy Lumifil oraz Janusz PV i ich nowatorskiego podejścia do tematu fotowoltaiki uzyskamy wiele korzyści i szereg zalet.

Ekologiczne rozwiązania, czysta energia, zero emisji spalin, a przede wszystkim duże oszczędności ze względu na brak zużycia paliwa do motocykli żużlowych – metanolu.

REKLAMA

Nowe rozwiązanie to także dźwięk motocykli niczym w sportowych autach hybrydowych, a zarazem zapach speedway’a rozpylany na stadionie. Już wkrótce autorski system Grupy Lumifil oraz Janusz PV ma być wymogiem regulaminowym, montowanym we wszystkich ligach żużlowych w Polsce.

– Nasi inżynierowie od kilkunastu miesięcy w całkowitej tajemnicy i przy pełnym wsparciu władz klubu GKM Grudziadz testowali wykorzystanie energii słonecznej w motocyklach żużlowych. Dziś możemy śmiało ogłosić wielki sukces tego projektu. Zależało nam przede wszystkim na uzyskaniu mocy, a wyniki są fenomenalne – skomentował Michał Wejner, prezes firmy Lumifil Innovations.

– Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że nasza innowacyjną technologią są zainteresowani włodarze cyklu Grand Prix. Dodam też, że nie jest to ostatnia nowinka jaką szykują nasi inżynierowie z działu inicjacji – dodał szef naszego sponsora.

REKLAMA

www.lumifil.com

www.januszpv.pl

 

artykuł sponsorowany