Nowy rodzaj ogniw w modułach fotowoltaicznych Swiss Solar

Nowy rodzaj ogniw w modułach fotowoltaicznych Swiss Solar
Swiss Solar AG

Rozwój produkcji modułów słonecznych spowodował wzrost wydajności standardowego modułu poprzez zastosowanie nowego typu ogniw (182 mm x 182 mm). Swiss Solar AG przewiduje, że moduły solarne produkowane na nowym typie ogniw (182 mm x 182 mm) będą głównym trendem w 2021 roku. W rezultacie 85 proc. produkcji jest obecnie przestawiana na nowy typ modułu solarnego. Nowa linia modułów solarnych firmy Swiss Solar AG otrzymała nazwę EiGER.

Dla inżynierów firmy Swiss Solar AG wyzwaniem było dotrzymanie kroku wymaganiom rynku w zakresie nowych rozwiązań, przy jednoczesnym zaspokojeniu potrzeb rynku na:

  • Farmy fotowoltaiczne, 
  • Instalacje PV dla firm,
  • Instalacje dla prywatnych gospodarstw domowych.

Przez kilka miesięcy analitycy Swiss Solar AG badali i monitorowali życzenia klientów, którzy używają modułów w prywatnych gospodarstwach domowych. I tak powstały nowe moduły IBEX-108MHC-EiGER i IBEX-108MHC-EiGER-BLACK. W linii modułów została zwiększona wydajność i moc modułu słonecznego, przy zachowaniu jego wagi i rozmiarów.

REKLAMA

Swiss Solar AG notuje wysokie zapotrzebowanie w krajach europejskich na model IBEX-108MHC-EiGERi, a także na model IBEX-120MHC-EIGER. Wynika to z przepisów Unii Europejskiej, które nie dopuszczają do montażu na dachach modułów słonecznych o wadze powyżej 25 kg. Seria ta jest w pełni dostosowana do standardów UE i umożliwia łatwy montaż tego modelu na każdym dachu. 

Modele IBEX-108MHC-EiGER oraz IBEX-108MHC-EiGER-BLACK to nowa seria modułów, która zastąpiła poprzednią generację modułów słonecznych wykonanych na ogniwach typu IBEX-120MHC-COSMOS i IBEX-120MHC-COSMOS-BLACK (166 mm x 166 mm).

Przedstawiamy jakościowe porównanie tych dwóch typów modułów:

W związku z powyższą charakterystyką widzimy istotną przewagę w zastosowaniu i instalacji nowej generacji modułów IBEX-108MHC-EiGER i IBEX-108MHC-EiGER-BLACK.

Analiza porównawcza udowadnia że nowa technologia zmniejsza:

  • Koszty transportu,
  • Koszty budowy instalacji solarnej,
  • Koszty produktów kablowych,
  • Liczbę pracowników potrzebnych do instalacji.

Łącznie obniża to całkowity koszt instalacji solarnej.

REKLAMA

 

artykuł sponsorowany

Reklama

Gdzie szukać paneli fotowoltaicznych?

Poniżej przedstawiamy ranking serwisu Oferteo.pl dotyczący 18 343
firm instalujących panele fotowoltaiczne, najlepszych w 2020 roku w
poszczególnych miastach: