G-Energy nawiązał współpracę z krajowym producentem paneli PV

G-Energy nawiązał współpracę z krajowym producentem paneli PV
Fotolia

Notowana na rynku NewConnect spółka G-Energy zawarła porozumienie z producentem paneli fotowoltaicznych Solar-Energy SA, z którym ma wspólnie rozwijać projekty farm fotowoltaicznych.

W 2020 roku w ramach działalności prowadzonej przez G-Energy SA jej przychody generowane były głównie z tytułu usług projektowo-budowlanych w segmencie gazowniczym. W raporcie finansowym za ubiegły rok G-Energy zapowiada jednak skupienie się na produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

W minionym roku spółka wypracowała 12,7 mln zł przychodów i był to wynik zbliżony do osiągniętego rok wcześniej. Ubiegłoroczny zysk netto firmy wyniósł 461,5 tys. zł i był wyraźnie niższy od zysku netto wypracowanego w roku 2019 (1,8 mln zł).

REKLAMA

– Emitent wskazuje, iż w przeszłości główną działalność skupiał na produkcji i sprzedaży energii elektrycznej. Działalność ta polegała na produkcji energii przy wykorzystywaniu własnych urządzeń. W minionym roku zarząd emitenta na bieżąco dokonywał analiz rynku energii odnawialnej mających na celu przygotowanie spółki do realizacji w przyszłości projektów związanych pozyskiwaniem energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, w szczególności energii pozyskiwanej ze słońca – czytamy w raporcie finansowym spółki za 2020 r.
REKLAMA

Krokiem w celu ekspansji na rynku odnawialnych źródeł energii, który właśnie wykonała spółka, jest podpisanie umowy o współpracy z producentem paneli fotowoltaicznych Solar-Energy S.A.  

W umowie G-Energy oraz Solar-Energy wyraziły wolę współpracy w celu  wspólnej realizacji projektów fotowoltaicznych, która będzie polegać m.in. na znalezieniu lokalizacji, projektowaniu, budowie i uruchomieniu farm PV.

G-Energy oraz Solar-Energy zamierzają realizować projekty farm fotowoltaicznych w ramach spółek celowych, w tym spółek przeznaczonych do dalszej odsprzedaży lub w ramach nadzoru inwestorskiego. Strony mają rozpocząć pierwszy wspólny projekt jeszcze w tym kwartale.

Jak czytamy w raporcie G-Energy, spółka Solar- Energy S.A. jest następcą prawnym Solar Energy Sp. z o.o., spółki założonej w 2009 roku, a przekształcenie w spółkę akcyjną nastąpiło w 2011 roku. W 2012 roku spółka uruchomiła linię produkcyjną zakupioną od szwajcarskiego producenta MAG Switzerland AG. Moduły fotowoltaiczne PV produkowane przez Solar-Energy posiadają moc od 340 Wp do 400 Wp.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.