Wkrótce premiera wysokowydajnych modułów europejskiego producenta

Wkrótce premiera wysokowydajnych modułów europejskiego producenta
Meyer Burger

Chociaż szwajcarski Meyer Burger dopiero rozpoczyna działalność jako producent paneli fotowoltaicznych, jest to marka bardzo dobrze znana na globalnym rynku solarnym. Do tej pory działalność Szwajcarów ograniczała się jednak do dostarczania linii produkcyjnych ogniw i modułów PV.

W ubiegłym  roku kierownictwo Meyer Burger wyznaczyło cel uruchomienia w drugim kwartale 2021 roku własnej produkcji ogniw i modułów fotowoltaicznych.

Teraz szwajcarska firma potwierdza, że produkcję ogniw i modułów, w których wykorzystane zostaną technologie heterojunction (HJT) i smartwire, rozpocznie w przyszłym miesiącu.

REKLAMA

Meyer Burger zapewnia, że jego moduły będą charakteryzować o około 20 proc. wyższe uzyski energii od modułów dostępnych obecnie na rynku.

Produkcja wysokowydajnych ogniw, w której Meyer Burger wykorzysta swoje najnowsze technologie, będzie prowadzona w niemieckim mieście Bitterfeld-Wolfen w pobliżu Lipska.

Z kolei linie, na których Szwajcarzy będą produkować moduły, zostaną uruchomione w Freibergu koło Drezna, w halach, w których kilka lat temu produkcję prowadził wówczas największy europejski producent paneli fotowoltaicznych – SolarWorld, który mimo budowanej przez lata pozycji i skali produkcji nie wytrzymał chińskiej konkurencji.


Meyer Burger podkreśla, że ogniwa i moduły fotowoltaiczne będzie wytwarzać na w pełni zautomatyzowanych, najnowocześniejszych liniach produkcyjnych w Europie.

REKLAMA

Cel firmy na ten rok to zbudowanie rocznych zdolności produkcyjnych, które w przypadku ogniw i modułów mają wynieść po 400 MW.

Z kolei w roku 2022 Meyer Burger chce już posiadać linie umożliwiające produkcję w skali roku ogniw o mocy 1,4 GW i modułów o mocy 0,8 GW.

W pierwszej kolejności szwajcarska firma chce dotrzeć ze swoimi produktami na rynek mniejszych, dachowych instalacji fotowoltaicznych w Niemczech, Szwajcarii i Austrii.

Meyer Burger zapowiada jednocześnie podjęcie działań mających skutkować wejściem na kolejne rynki, wśród których firma wymienia kraje Beneluksu, Włochy, Francję, Wielką Brytanię, kraje nordyckie, a także Polskę.

Szwajcarzy informują, że podpisali już pierwsze umowy z dystrybutorami komponentów elektrowni fotowoltaicznych.

Ponadto Meyer Burger zapowiada rebranding, za który odpowiedzialna będzie agencja kreatywna Jung von Matt.

Pierwsze moduły szwajcarskiego producenta mają trafić na rynek na początku drugiego półrocza br.

redakcja@gramwzielone.pl 


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.