Znamy drużyny rywalizujące o tytuł Instalatora Roku

Znamy drużyny rywalizujące o tytuł Instalatora Roku
Corab

Nabiera tempa 5. edycja tegorocznej edycji konkursu Instalator Roku. Duża ilość chętnych pozwoliła na zamknięcie zgłoszeń już pierwszego dnia. Ostatecznie kilkadziesiąt firm ubiegało się o udział w konkursie. Komisja konkursowa musiała wybrać 6 drużyn, które w maju będą ubiegały się o tytuł Instalatora Roku i główną nagrodę. Znamy uczestników!

Instalator Roku konkurs z misją

Do konkursu mogły się zgłosić wszystkie firmy instalacyjne. Decydowały kolejność zgłoszeń oraz jakość instalacji na przesłanych zdjęciach. Już ciągu kilku minut po otwarciu rejestracji wpłynęło kilkanaście zgłoszeń.

REKLAMA

– Takiego zainteresowania konkursem jeszcze nie mieliśmy. Nabór zgłoszeń mogliśmy właściwe zakończyć już pierwszego dnia. Musieliśmy wyłonić 6 drużyn, a jak tylko uruchomiliśmy zgłoszenia wpłynęło kilkanaście zgłoszeń. Ostatecznie łącznie zgłosiło się kilkadziesiąt firm. Bardzo nas to cieszy, że konkurs przez 5 lat zyskał taką renomę – mówi Łukasz Kotula, dyrektor Działu Szkoleń i Rozwoju w firmie Corab.

Instalator Roku jest inicjatywą edukacyjną, która powstała w 2017 roku, aby promować dobre praktyki w branży fotowoltaicznej i wskazywać błędy.

Zarówno organizatorzy Corab i Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV, jak i Partnerzy wydarzenia: SolarEdge, Q.Cells, Jean Mueller, Knipex, Rennsteig do idei bezpieczeństwa i jakości są szczególnie przywiązani.

– Instalator Roku to konkurs z misją i powtarzamy to od początku. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniami jest ważne. A forma rozrywkowa jest przystępna także dla osób, które przygotowują się do budowy swojej instalacji. W branży jeszcze wiele jest do zrobienia – mówi Bogdan Szymański, prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV.

REKLAMA

Kto stanie do walki?

Większość przesłanych wniosków było kompletnych i złożonych zgodnie z regulaminem. Decydujący, więc okazał się czas. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło już w pierwszej minucie po starcie rejestracji.

Uczestnicy 5. edycji konkursu Instalator Roku:

  • SunSol  Gdańsk
  • OZE Projekt  Olsztyn
  • INFO ENERGIA  Kwidzyn
  • SolarSpot – Poznań
  • PV System  Rzeszów
  • PV Technik – Goleniów

Przypomnijmy, że nagrodą główną w konkursie jest kompletna instalacja fotowoltaiczna o mocy 4 kWp (moduły, falownik, zabezpieczenia AC i DC oraz konstrukcja fotowoltaiczna) o łącznej wartości 30 000 zł. Konkurs będzie można obejrzeć na żywo online 21 maja.

Zobacz, jak wyglądał poprzedni Instalator Roku:

 

artykuł sponsorowany