Nowy falownik do rozwiązań komercyjnych i farmowych od Sungrow

Nowy falownik do rozwiązań komercyjnych i farmowych od Sungrow
Corab

Polska bardzo szybko staje się ważnym rynkiem dla instalacji fotowoltaicznych. W 2019 roku zajęła piąte miejsce, a w 2020 czwarte Europie pod względem zainstalowanej mocy fotowoltaicznej. Tak prężny rozwój sprawia, że polski rynek jest atrakcyjny dla dużych światowych graczy. Jednym z nich jest Sungrow, który współrpacuje z polskim dystrybutorem firmą Corab.

Rynek stale rośnie i przyciąga duże marki

SUNGROW coraz bardziej zyskuje na znaczeniu w branży falowników fotowoltaicznych w Europie. Jako jeden ze światowych liderów PV producent zdobył już około 40% udziału na rynku w Chinach i ponad 26% na rynku w Europie. Teraz producent Sungrow jeszcze bardziej rozszerza swoją ofertę na rynku europejskim i wprowadza do Polski wysokowydajny falownik SG125HX do rozwiązań komercyjnych.

REKLAMA

– Polski rynek jako dynamicznie rozwijający się kusi kolejne wielkie światowe marki. Wprowadzając na polski rynek markę Sungrow, doceniliśmy ich dorobek i pozycję na świecie oraz jakość produkowanych urządzeń – mówi Wiesław Szałkowski, dyrektor Działu Sprzedaży Corab, autoryzowanego dystrybutora Sungrow w Polsce.

W ostatnim czasie liczba instalacji fotowoltaicznych w Polsce gwałtownie wzrosła. Przyczynił się do tego bardzo duży popyt na mikroinstalacje PV, czyli instalacje o mocy do 50 kWp. Głównym motorem rozwoju tego typu instalacji okazał się krajowy system dotacji, który przyniósł korzyści prosumentom produkującym energię w celu zaspokajania własnych potrzeb energetycznych.

Warto jednak zaznaczyć, że nie tylko fotowoltaika prosumencka rozwija się w Polsce. Na znaczeniu zyskują również instalacje o mocy większej niż 50 kWp.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na energię słoneczną w większych instalacjach, Sungrow wypuścił na polski rynek wysokowydajny falownik łańcuchowy SG125HX do obsługi komercyjnych projektów naziemnych.

Falownik jest kompatybilny z bifacjalnymi modułami fotowoltaicznymi o dużej mocy. Dzięki kompaktowej konstrukcji i niewielkiej wadze, która wynosi zaledwie 70 kg, najnowsze rozwiązanie o mocy 125 kW pozwala na szybką instalację i łatwe uruchomienie. Inwerter jest już dostępny w sprzedaży w Polsce.

Kompaktowe rozwiązanie dla systemów PV

REKLAMA

Stosowanie w instalacjach PV modułów bifacjalnych oraz budowa instalacji na terenach o skomplikowanej rzeźbie, wymagają bardzo wszechstronnego rozwiązania, które nie tylko rozwiąże te problemy, ale także zapewni wyrównane koszty energii (LCOE).

Falownik SG125HX może pracować z pełnym obciążeniem, dzięki odpowiedniemu doborowi komponentów i zaawansowanemu projektowi. Falownik rozwiązuje problemy dotyczące pracy przy wysokim obciążeniu, które jest związane z wykorzystaniem modułów dwustronnych o mocy dochodzącej nawet do 500 Wp. SG125HX idzie nawet o krok dalej dzięki 6 MPPT umożliwiającym adaptację w złożonym terenie.

Dodatkowo prąd wejściowy o natężeniu 30 A na łańcuch pozwala na idealne dopasowanie do modułów bifacjalnych dużej mocy. SG125HX oferuje również elastyczność dla bloków o mocy od 1,6 MW do 3 MW oraz zapewnia wysoką ochronę IP66 i C5. Zapewnia również wysoką wydajność, która jest o około 0,3 ~ 0,5% wyższa, niż wydajność konkurencyjnych falowników w tej samej lidze.

Inteligentny monitoring i szybka reakcja na awarię

SG125HX umożliwia wczesne wykrywanie i reagowanie na awarie, dzięki kompletnemu rozwiązaniu do monitorowania, które obejmuje COM100 – moduł komunikacyjny, Insight – lokalny system informatyczny nadzorujący przebieg procesów (SCADA), pulpit iSolarCloud lub aplikację – zdalny system SCADA oraz PPC – sterownik elektrowni fotowoltaicznej. 

Rozwiązanie do monitorowania obsługuje funkcje skanowania i diagnostyki krzywej prądowo-napięciowej, umożliwiając wykrywanie wadliwych modułów, zacienienia, osłony przeciwpyłowej i innych problemów z ogromną precyzją już w ciągu 15 minut. Pozwala to na zarządzanie instalacją bez wpływu na wydajność instalacji fotowoltaicznej.

Siedziba Sungrow w Polsce

Siedziba oficjalnej filii sprzedaży i usług Sungrow w Polsce znajduje się w Warszawie. Do tej pory Sungrow sprzedał w naszym kraju urządzenia o mocy ponad 450 MW oraz w przygotowaniu posiada umowy na 850 MW. Szukasz falowników Sungrow na swoje inwestycje? Zwróć się do oficjalnego dystrybutora w Polsce i producenta systemów fotowoltaicznych – firmy Corab.

 

artykuł sponsorowany