CBA zawiadamia prokuraturę ws. paneli fotowoltaicznych

CBA zawiadamia prokuraturę ws. paneli fotowoltaicznych
Centralne Biuro Antykorupcyjne

Kontrola przetargu na instalacje fotowoltaiczne, którą funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili w jednej z gmin w województwie podlaskim, ma swój finał w postaci zawiadomienia skierowanego do prokuratury.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA poinformował, że funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku przeprowadzili kontrolę w Urzędzie Gminy Ciechanowiec.

W postępowaniu trwającym od września 2020 r. do początku marca br. kontrolerzy badali przetarg przeprowadzony w 2018 roku na montaż paneli fotowoltaicznych przeznaczonych dla gminnych budynków użyteczności publicznej.

REKLAMA

Koszt inwestycji wyniósł blisko 2 mln zł. Przedsięwzięcie było dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. 


Z komunikatu wydanego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne wynika, że według ustaleń kontroli, gmina Ciechanowiec dopuściła się naruszenia prawa zamówień publicznych, które polegało na preferowaniu urządzeń technicznych konkretnego producenta. Jak podkreśla CBA, taka praktyka doprowadziła do nieuzasadnionego ograniczenia konkurencji.

W efekcie kontroli Biuro skierowało zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Następnie sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Łomży.

CBA podaje, że obecnie sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Łomży, a ponadto o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych poinformowano także Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych

redakcja@gramwzielone.pl 

REKLAMA


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Reklama

Gdzie szukać paneli fotowoltaicznych?

Poniżej przedstawiamy ranking serwisu Oferteo.pl dotyczący 18 343
firm instalujących panele fotowoltaiczne, najlepszych w 2020 roku w
poszczególnych miastach: