01Cyberaton przygotuje projekty PV na ponad 100 MW

01Cyberaton przygotuje projekty PV na ponad 100 MW
01Cyberaton Proenergy

Notowana na giełdzie NewConnect spółka 01Cyberaton Proenergy S.A. poinformowała o pozyskaniu zamówienia na wykonanie dokumentacji projektowej dla elektrowni fotowoltaicznych oraz magazynów energii.

Kontrakt na skompletowanie dokumentacji – w tym pozyskanie decyzji środowiskowej, decyzji o warunkach zabudowy, warunków przyłączenia i pozwolenia na budowę oraz uzyskanie zaświadczenia URE o udziale w aukcji – dotyczy fotowoltaiki oraz magazynów energii o łącznej mocy 105 MW.

Kontrahentem jest firma Remigo Sp. z o.o. z Piaseczna, z którą wcześniej 01Cyberaton zawarł umowę na uzyskanie warunków przyłączenia na 30 MW.

REKLAMA

Jednocześnie z tą samą spółką zawarto umowę w zakresie współpracy przy rozwoju projektów elektrowni fotowoltaicznych o mocy 50 MW. W tym przypadku spółki z grupy 01Cyberaton Proenergy – T&T Proenergy oraz T&T Inwestycje – zobowiązały się do uzyskania dla rozwijanych w ramach umowy projektów: warunków przyłączenia i pozwoleń na budowę dla dzierżawionych działek, dla których już uzyskano decyzje o warunkach zabudowy.

Ta współpraca zakłada powołanie w celu realizacji tych projektów spółek celowych z udziałami obu stron po 50 procent.

Z raportu za pierwszy kwartał 2021 roku wynika, że w tym okresie 01Cyberaton Proenergy wypracował 278,2 tys. zł przychodów ze sprzedaży w porównaniu do przychodów na poziomie 152,4 tys. zł osiągniętych w poprzednim kwartale. Zysk netto wyniósł 152,8 tys. zł w porównaniu do zysku 57,7 tys. zł z wcześniejszego kwartału.


01Cyberaton Proenergy prowadzi sprzedaż i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych oraz przedsiębiorstw, posiada w swojej ofercie również pompy ciepła, magazyny energii i ładowarki samochodów elektrycznych.

Spółka działa ponadto w obszarze przygotowania projektów farm  fotowoltaicznych oraz ich budowy, w tym również dla klientów zewnętrznych.

REKLAMA

01Cyberaton w ostatnim kwartale podpisał kolejne umowy dzierżawy dotyczące gruntów dla elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 18 MW. Ponadto w minionym kwartale 01Cyberaton zrealizował dla klientów zewnętrznych procesy uzyskania warunków przyłączenia i rozpoczęła proces uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę dla elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 21 MW.

Obecnie spółka ma posiadać umowy dzierżawy dla elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 147,5 MW, dla których procedowane są decyzje administracyjne: decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach oraz decyzje o wydaniu warunków zabudowy.

Spółki z grupy 01Cyberaton aktualnie realizują budowę trzech farm fotowoltaicznych o mocy do 1 MW, które powstają w Pieczyskach, Legnicy i Grabowie.

W przyszłym miesiącu 01Cyberaton ma rozpocząć budowę farm PV o mocy po ok. 1 MW w Piotrowicach w gminie Nidzica, w Mierzęcinie i Brzozowcu. Natomiast w lipcu planowane jest wejście na plac budowy w miejscowościach: Kaliska (3 MW), Krzywińskie (0,56 MW) oraz Miłki (0,48 MW).

Spółka ma ponadto prowadzić procesy inwestycyjne dla klientów zewnętrznych w zakresie przygotowania elektrowni PV o mocy 500 MW.

W tym w ostatnim kwartale dla klientów zewnętrznych zakończono procesy uzyskania warunków przyłączenia i rozpoczęto proces uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę dla elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 21 MW.

Przed tygodniem 01Cyberaton informował o pozyskaniu kolejnego zamówienia na budowę elektrowni PV o mocy 1 MW, która powstanie w miejscowości Nowa Wieś Ełcka. Wartość umowy wynosi 2,72 mln zł netto (3,35 mln zł brutto).

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.