SunSol zwiększa przychody do 17,6 mln zł

SunSol zwiększa przychody do 17,6 mln zł
SunSol

Mająca siedzibę w Gdańsku firma specjalizująca się w montażu instalacji fotowoltaicznych w ostatnich trzech latach odnotowała blisko 300 proc. wzrostu sprzedaży. Dobra sytuacja na rynku fotowoltaicznym przełożyła się także na duży wzrost zatrudnienia.

SunSol projektuje systemy fotowoltaiczne już od ponad 8 lat. Firma powstała w 2013 roku i była jedną z pierwszych Polsce, która zaoferowała montaż fotowoltaiki na naszym rynku.

Od tego momentu SunSol rozwijał działalność w kraju, wykonując instalacje fotowoltaiczne domowe i organizacji, takich jak Dom Zdrojowy w Sopocie czy gdańskiej Termy – producenta systemów grzewczych, jednocześnie sukcesywnie realizując projekty w różnych częściach globu, w tym m.in. biegunie północnym i południowym, na Malediwach czy w Finlandii.

REKLAMA

Teraz firma z Trójmiasta informuje, że w ostatnich trzech latach udało jej się potroić sprzedaż trzykrotnie, do poziomu 17,6 mln zł w ubiegłym roku. W tym czasie SunSol zwiększył zatrudnienie z 80 do 200 pracowników.

W 2020 roku firma z Trójmiasta wykonała około 600 instalacji fotowoltaicznych o przeciętnej, jednostkowej mocy 7 kWp, natomiast w pierwszych pięciu miesiącach tego roku SunSol zrealizował już około 330 systemów PV.REKLAMA


Instalacje fotowoltaiczne SunSol wykonuje, korzystając z paneli i falowników takich producentów jak SunPower, REC, QCells, SolarEdge, Fronius czy SMA.

– Średni koszt inwestycji w panele produkujące 5 tys. kWh rocznie to około 25-35 tys. złotych, a czas zwrotu z inwestycji to obecnie 6-7 lat, lecz czas ten może ulec skróceniu. Dlatego w celu zapewnienia klientowi maksimum bezpieczeństwa i najwyższej jakości usług, procesem projektowania oraz instalacją zajmują się wyłącznie nasze zespoły – komentuje Michał Kitkowski, CEO SunSol. 

Zarząd spółki zakłada, że w całym 2021 roku uda się osiągnąć około tysiąca realizacji, a przychody wzrosną do około 22-24 mln zł.

Przy tym w ofercie SunSol coraz większą rolę mają odgrywać także inne urządzenia. Firma powiększyła swoje portfolio produktów m.in. o pompy ciepła i magazyny energii, a obecnie planuje zwiększenie swoich kompetencji w zakresie elektromobilności.  

SunSol szykuje także przeprowadzkę do nowej, zeroemisyjnej i zeroenergetycznej siedziby.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.