Chiński producent falowników zwiększy produkcję do 25 GW

Chiński producent falowników zwiększy produkcję do 25 GW
GoodWe

Firma GoodWe goni największych na świecie producentów falowników fotowoltaicznych wywodzące się również z Chin firmy Huawei i Sungrow. Zdolności produkcyjne chińskiej firmy wyraźnie wzrosną w przyszłym roku.

Producent falowników fotowoltaicznych GoodWe poinformował o wartej 52 mln dolarów inwestycji w nową fabrykę falowników fotowoltaicznych, która ma zostać uruchomiona w południowo-wschodnich Chinach.

Zakład o powierzchni 68 tys. m2 ma pozwolić na zwiększenie globalnych zdolności produkcyjnych GoodWe do imponującego poziomu 25 GW.

REKLAMA

Dla porównania sprzedaż największego na świecie producenta paneli fotowoltaicznych, Longi Solar, sięgnęła w ubiegłym roku 24,5 GW.

Wiadomo, że falowniki o łącznej mocy 32 GW sprzedał w ubiegłym roku jeden z dwóch największych na świecie producentów takich urządzeń – Sungrow. Największy według ostatnich rankingów producent Huawei nie upublicznia swoich wyników sprzedaży. Z kolei trzecia największa firma na tym rynku, niemiecki SMA, miała sprzedać w ubiegłym roku falowniki o mocy 14,4 GW. REKLAMA

Nowa linia produkcyjna ma być gotowa za rok, a jej uruchomienie powinno nastąpić w trzecim kwartale 2022 r. Wówczas GoodWe ma posiadać zdolności produkcji do 1,2 mln falowników rocznie.

Chińska firma podkreśla, że szybszą ekspansję umożliwiło jej pozyskanie kapitału od inwestorów dzięki wejściu w 2020 roku na giełdę w Szanghaju.

GoodWe sprzedało do tej pory falowniki fotowoltaiczne w ilości ponad 2 milionów o łącznej mocy 23 GW. Urządzenia chińskiego producenta są wykorzystywane już w ponad 100 krajach. Firma zatrudnia ponad 2 tys. pracowników i posiada oddziały w 15 krajach, w tym kadra działu badań i rozwoju liczy ponad 500 osób. 

GoodWe oferuje falowniki o mocy zaczynającej się już od 0,7 kW. Moce największych urządzeń tego producenta sięgają 250 kW.

Chińska firma podkreśla też swoje zaangażowanie w obszarze falowników przeznaczonych do współpracy z magazynami energii. W tym zakresie amerykańska firma konsultingowa Wood Mackenzie sklasyfikowała GoodWe na pierwszym miejscu w rankingu największych producentów za 2020 rok.   

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.