Pięć powodów, dla których warto postawić na moduły BISOL

Pięć powodów, dla których warto postawić na moduły BISOL
BISOL

W globalnej branży fotowoltaicznej działa wielu producentów, jednak tylko kilku z nich w swoich procesach idzie o krok dalej, zapewniając produkty najwyższej jakości, które są jednocześnie najbardziej uzasadnionym ekonomicznie wyborem mając na względzie długi czas użytkowania instalacji PV.

1. System śledzenia BISOL

BISOL Production jest znany ze swojego inteligentnego systemu produkcji. Opracowany przez firmę system śledzenia produkcji dostarcza wszystkich niezbędnych informacji na temat danego produktu, takich jak wykorzystane do jego wytworzenia maszyny, wykorzystane materiały, wykonane przeglądy jakości czy dostęp do historii modułu za pomocą kodu QR. Pełny monitoring zapewnia najwyższy stopień wykorzystania linii produkcyjnych i optymalizację kosztową, która przekłada się na najbardziej konkurencyjne ceny modułów BISOL.

REKLAMA

2. Produkcja w UE

Jako czołowy europejski producent najwyższej klasy modułów, BISOL oferuje kompleksowe, zrównoważone i przyjazne dla środowiska rozwiązania, które zostały zaprojektowane, przetworzone i przeszły certyfikację w sercu Europy, zgodnie z jej standardami. Moduły BISOL są prawdziwie europejskie w przeciwieństwie do innych oznaczanych w ten sposób modułów.

       

3. Wewnętrzne testy

Rozwijanie najwyższej jakości produktów wymaga spełnienia wszystkich standardów stosowanych w przemyśle fotowoltaicznym. Dlatego BISOL koncentruje się na prowadzeniu ścisłych kontroli na każdym etapie produkcji. W ten sposób można znaleźć każdą niedoskonałość i wyeliminować ją, zanim jest za późno.

Jest to kluczowe zanim przeprowadzony zostanie proces laminacji. Testy EL wykażą potencjalne mikropęknięcia czy wizualne nieregularności. Jest wielu producentów, którzy wykonują testy sporadycznie, natomiast BISOL sprawdza każdy wytwarzany moduł, co może potwierdzić zastosowany system śledzenia produkcji.

REKLAMA

4. Dłuższa laminacja

Laminacja to prawdopodobnie najważniejszy krok w produkcji modułów fotowoltaicznych. Niewłaściwe wycięcie folii EVA, co ma miejsce u niektórych producentów, znacząco zwiększa ryzyko delaminacji czy dostania się wilgoci, co skraca żywotność modułu.

BISOL wykorzystuje tylko najlpesze folie EVA, zapewnia dłuższy czas laminacji niż zakładają to standardy stosowane w branży i stosuje większy udział żelu – wynoszący około 85 proc. i więcej w porównaniu do standardowego udziału na poziomie około 65 proc. To wszystko przekłada się na lepszą wydajność i niższą degradację.

5. Seria A ze 100-procentowym uzyskiem energii

BISOL wprowadził pierwszą i jedyną na świecie serię modułów fotowoltaicznych, w których koszt degradacji nie jest ponoszony przez klienta. Moduły BISOL Supreme posiadają 25-letnią gwarancję 100-procentowego, początkowego uzysku energii.

Oprócz świetnych właściwości elektrycznych, BISOL Supreme wyróżnia również indywidualny kod QR, który pokazuje pełne dane modułu, w tym np. informacje o personelu zaangażowanym w jego produkcję czy indywidualne certyfikaty z przeprowadzonych kontroli. Dzięki dodatkowej  ofercie BISOL Supreme Cashback, europejski producent zapewnia najwyższej jakości obsługę klienta. Moduły tej serii są dostępne w wersji do 365 W.

 
 


artykuł sponsorowany