Hypontech: Falowniki z certyfikatem NC RfG

Hypontech: Falowniki z certyfikatem NC RfG
Soltec

Wybierając falownik do instalacji fotowoltaicznej, warto upewnić się, że spełnia on nie tylko wszystkie wymagania techniczne, ale również formalne. Inwertery Hypontech to przemyślana konstrukcja, komponenty renomowanych marek, wysoka sprawność oraz bezpieczeństwo, które zostało potwierdzone certyfikatem NC RfG.

Od 1 maja 2022 roku każdy inwerter, który zostanie zamontowany na terytorium Unii Europejskiej, musi realizować określone wymogi unijnego kodeksu, który poprawia bezpieczeństwo zarówno sieci przesyłowej, jak i jej użytkowników. O spełnieniu wszystkich kryteriów świadczy otrzymanie certyfikatu NC RfG. Wyznaczony termin upływa dopiero za niecały rok, ale inwertery Hypontech już mogą pochwalić się takim dokumentem.

Certyfikacja to nie wszystko. Bliższe spotkanie z produktami Hypontech utwierdza w przekonaniu, że falowniki tej marki zapewnią sprawne funkcjonowanie prosumenckim instalacjom przez wiele lat.

REKLAMA

Sprawdzone rozwiązania

Na sukces składa się wiele elementów, które razem tworzą dobrze pracujący mechanizm. Falowniki Hypontech to zestaw starannie dobranych podzespołów od renomowanych firm. Procesor działający pod obudową inwertera dostarczyła wysoko ceniona marka Texas Instruments. Złącze MC4 zapewniło Stäubli, a wyłącznik DC – Santon. W falownikach o mocy do 11 kW zrezygnowano również z wentylatora, a do chłodzenia całego systemu użyto radiatora. Dzięki temu urządzenie pracuje bardzo cicho (do 25 dB).

Wysoka wydajność – od świtu do zmierzchu

Wraz z zakupem falowników Hypontech otrzymuje się urządzenie, które zaczyna prace od razu. Już napięcie 180 V po stronie DC jest dla wystarczającym powodem, aby rozpoczęło się przekształcanie prądu. Dzięki temu produkcja energii zaczyna się wcześnie rano i trwa niemal do zachodu słońca. Co więcej, dzięki niskiemu napięciu startowemu projektant instalacji PV może tworzyć krótsze łańcuchy modułów, a to pozwala na większą elastyczność domowej elektrowni.

Hypontech imponuje również pod względem sprawności, która sięga 98,2% oraz możliwościami pracy z modułami o dużej mocy. Maksymalny prąd wejściowy w tych falownikach wynosi 12,5 A na każde z dwóch niezależnych wejść MPPT. Oznacza to, że inwerter nie ograniczy produkcji, dopóki na jedno MPPT przypadać będzie natężenie niższe niż 12,5 A.  

Oszczędność przede wszystkim

Każdy inwerter musi pobierać energię elektryczną również w nocy. Hypontech jest jednak wyjątkowo oszczędny, a po zmroku jego pobór mocy nie przekracza 1 W. Oznacza to, że nawet długie grudniowe wieczory nie będą kosztowały inwestora więcej niż 15 Wh. Dla porównania nocny pobór mocy w przypadku niektórych falowników to nawet 10 W, czyli 150 Wh w analogicznym okresie.

Analizując zużycie w skali dobowej lub nawet miesięcznej, różnice są wyjątkowo niewielkie. Jednak instalacja PV pracuje przez wiele lat. W takim czasie każdy prosument bez żadnych wyrzeczeń zaoszczędzi cenne kilowatogodziny, które można przeznaczyć na inne cele.

REKLAMA

Niska masa, prosty montaż

Instalatorzy szybko docenią inwertery Hypontech. Dlaczego? Ważą one jedynie 14 kilogramów, a ich niewielkie wymiary pozwalają na montaż przez jedną osobę. Kolejnym argumentem jest prosta i bardzo szybka konfiguracja urządzenia. Stopień ochrony IP65 pozwala na montaż falownika również na zewnątrz budynku.

Inwerter dla prosumenta

Hypontech nie zapomniał także o użytkownikach końcowych. Każdy może obserwować produkcję energii z instalacji dzięki wygodnej i dobrze przemyślanej aplikacji HiPortal, która dostępna jest również w języku polskim. Co więcej, właściciele inwerterów mogą zgłaszać nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzenia za sprawą dedykowanego formularza, który jest dostępny na portalu do monitoringu.

W przypadku problemów prosument może opisać całą sytuację w specjalnej zakładce. Wiadomość zostanie bezpośrednio przekazana pracownikom działu technicznego firmy. Należy jednak pamiętać, że usługa dostępna jest tylko w języku angielskim.

Poznaj markę Hypontech

Hypontech dostarcza swoje technologie już w 50 krajach na 6 kontynentach. Od niedawna marka jest dostępna również w Polsce. Firma z Suzhou w Chinach stawia na rozwinięty dział badawczy. Wiedza inżynierów może być w pełni wykorzystana za sprawą najnowocześniejszej infrastruktury. Dzięki temu firma oferuje produkty wysokiej jakości w przystępnej cenie.

Inwertery Hypontech to nowa, bardzo interesująca propozycja dla wszystkich prosumentów. Sprawdź ofertę Hypontech dostępną na www.soltec.pl


artykuł sponsorowany