Projekt fotowoltaiczny od A do Z w Van der Valk Solar Systems

Projekt fotowoltaiczny od A do Z w Van der Valk Solar Systems
PVO International

Klient potwierdził zlecenie? Tak! Duży projekt z dużymi panelami fotowoltaicznymi? Tak! Realizacja jak najszybciej? Tak! Problemy? Do rozwiązania! To kilka typowych sytuacji, z którymi spotykamy się na co dzień. Szybkie przełączanie się między zadaniami, myślenie w kategoriach rozwiązań i wgryzienie się w projekt aż do rozpracowania wszystkich szczegółów. W dziale Projektów z tego właśnie czerpiemy energię, którą chętnie dzielimy się z klientami.

Intensywny kontakt

Dzięki intensywnym kontaktom z naszymi partnerami mamy dokładny obraz tego, jakie projekty i kiedy będą realizowane. Zeszłego lata okazało się, że klient planuje budowę imponującego obiektu w Tilburgu. W celu maksymalnie efektywnego wykorzystania podkonstrukcji zdecydowano się do projektu składającego się z +/- 10.500 paneli użyć paneli Trina TSM DE17 o wymiarach 2102 mm na 1040 mm. Nie stanowiło to oczywiście najmniejszego problemu, bo nasz system ValkPro+ L10 Wschód/Zachód już obecnie jest przystosowany do paneli o maksymalnych wymiarach 2320 mm na 1200 mm.

Kiedy potwierdzono, że projekt ruszy w październiku 2020 roku, we współpracy z klientem przystąpiliśmy do opracowania planu działania w zakresie podkonstrukcji. Obejmuje on zaplanowanie projektu, dostarczenie naszych obliczeń i rysunków, możliwe nieprzewidziane okoliczności i ostatecznie oddanie zrealizowanej podkonstrukcji.

REKLAMA

Planowanie

Planowanie szybko określa zasadnicze wymagania, po czym projekt trafia wewnętrznie, we współpracy z naszymi inżynierami, na deskę kreślarską. W pierwszej kolejności wykonujemy obliczenia balastu w oparciu o normy europejskie, załączniki krajowe oraz nasze testy w tunelu aerodynamicznym. Jeśli nie widzimy żadnych przeszkód, przechodzimy do następnego etapu. Jeśli wyłonią się jakieś przeszkody, od razu informujemy o tym klienta i wspólnie szukamy rozwiązania.

Rysunek balastu

Następnie możemy przystąpić do wykonania rysunku technicznego balastu. Zawsze staramy się jak najoptymalniej rozłożyć balast. Jest to bardzo istotne, ponieważ wykonawca obiektu często zwraca na to szczególną uwagę. Nie wszystkie dachy równie dobrze nadają się pod duże instalacje fotowoltaiczne. Krytycznie sprawdzamy np. średni ciężar, obciążenia punktowe i obciążenia liniowe.

Po zatwierdzeniu przez wykonawcę obiektu możemy przystąpić do rozrysowania projektu w naszym programie ValkPVplanner. Ponieważ projekt znajduje się w całości w strefie środkowej, możemy narysować go w trybie prostym. Nasze narzędzie do planowania jest tak elastyczne, że wprowadzenie zmian w układzie nie stanowi problemu.

REKLAMA

Logistyka

Gdy na wszystko dostaniemy zielone światło, przekazujemy informacje do naszego działu logistyki w celu zapewnienia sprawnej dostawy lub dostaw materiałów. Dzięki specjalnym opakowaniom paletowym na potrzeby projektów optymalizujemy nasze operacje logistyczne, ograniczając ilość odpadów na miejscu i minimalizując wpływ na środowisko. Podczas realizacji projektu odwiedzamy miejsce robót i w razie potrzeby służymy radą. Zawsze z chęcią uczestniczymy w projekcie obejmującym przystosowanie dachu do generowania energii słonecznej!

Zrównoważona współpraca z PVO International

Dzięki współpracy z PVO International, jesteśmy doskonale zorientowani w kwestii najnowszych rozwiązań technicznych w dziedzinie PV. Z ogromnym wyprzedzeniem pozyskaliśmy informacje, iż wielu producentów paneli fotowoltaicznych rozpocznie produkcje modułów o większych rozmiarach, w związku ze zwiększeniem wymiarów standardowego ogniwa.

Wspólnie z PVO International dostosowaliśmy nasze rozwiązania techniczne do wytycznych i instrukcji dostarczonych przez producentów paneli. Klienci VdV oraz PVO International mogą śmiało powiedzieć, że jesteśmy dla nich gotowi przekazać wartość dodaną, poza realizacją standardowego zamówienia.

W przypadku pytań dotyczących systemów montażowych PVO International oraz VdV zapewniają specjalistyczną pomoc techniczną za pośrednictwem naszego polskiego Account managera: Michała Siembab.

Mogą się Państwo z nim skontaktować za pośrednictwem adresu mailowego michal.siembab@pvo-int.com lub pod numerem +48 606 803 482.

artykuł sponsorowany