Spółka z rynku mikroinstalacji zaczyna ofertę publiczną akcji

Spółka z rynku mikroinstalacji zaczyna ofertę publiczną akcji
OZE-Biomar

Dwa tygodnie temu działająca na rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych spółka OZE-Biomar poinformowała, że chce pozyskać z giełdy NewConnect 10 mln zł. Teraz spółka podała, że rozpoczyna ofertę publiczną akcji.

OZE-Biomar poinformował o rozpoczęciu oferty publicznej 40 tys. akcji serii B, które stanowią 16,7 proc. podwyższonego kapitału spółki. Dotychczas jedynym akcjonariuszem spółki była grupa Sunrise Energy.

Cena maksymalna za akcję wynosi 275 zł, co oznacza, że w przypadku objęcia wszystkich akcji wycena spółki sięgnie 66 mln zł.

REKLAMA

OZE-Biomar działa na rynku fotowoltaicznym od 2010 roku i od tego czasu zrealizował instalacje PV o mocy ponad 170 MW. Wyłącznie w 2020 roku zainstalowano 5,4 MW.

Na ten rok spółka założyła zainstalowanie systemów PV o mocy do 10,7 MW, co oznaczałoby wzrost w ujęciu rok do roku niemal o 100 proc.W 2021 roku OZE-Biomar chce wypracować dwukrotnie wyższe przychody i EBITDA niż przed rokiem, które mają sięgnąć odpowiednio 57,5 mln zł oraz 5,3 mln zł.

REKLAMA

OZE-Biomar oferuje instalacje fotowoltaiczne, zapewniając jednocześnie ich finansowanie dzięki współpracy z bankiem BNP Paribas.

Kredyt na fotowoltaikę proponowany przez bank obejmuje kwotę do 120 tys. zł przy okresie kredytowania 10 lat. Można z niego sfinansować nie tylko montaż fotowoltaiki, ale także pompy ciepła czy magazynu energii. 

Od niedawna OZE Biomar wraz ze spółką Enelogic, która również wchodzi w skład grupy Sunrise, oferuje prosumentom możliwość bilansowania energii 1:1.

Enelogic zapewnia, że bilansowanie w stosunku 1:1 pozwoli gospodarstwu domowemu na oszczędności rzędu kilku tysięcy złotych, co ma wynikać ze zwrotu całości, a nie tylko części wyprodukowanej nadwyżki, ale także z wypracowania określonych oszczędności w kosztach inwestycyjnych z powodu braku konieczności przewymiarowanie instalacji PV.  

Więcej szczegółów na temat tej oferty w artykule: Kolejna firma zaoferuje prosumentom bilansowanie 1:1

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.